• 2016-03-19

Naprzeciw nauczycielom!

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu znów zaskakuje swoimi pomysłami. Jedyny w Polsce portal filmowy dedykowany nauczycielom rozpoczął swoją działalność 18 marca.

Portal Filmowa Lekcja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Portal Filmowa Lekcja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Portal został pomyślany jako wsparcie merytoryczne dla nauczycieli, którzy chcieliby wykorzystać filmy jako materiały dydaktyczne do swoich zajęć lekcyjnych. Aby to ułatwić, Centrum Sztuki Dziecka poprosiło o wsparcie metodyków, którzy do  propozycji filmowych skomponowali scenariusze lekcyjne.

Byłoby uzurpacją twierdzić, że to tylko i wyłącznie nasz pomysł. Portal Filmowa Lekcja jest efektem współpracy Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza ALE KINO! z estońskim Black Nights Film Festival – mówi Stanisław Kandulski, opiekun portalu.

Portal jest platformą non-profit, a jego użytkowanie jest całkowicie bezpłatne. Jedyne, czym trzeba się wykazać, to swoimi danymi, które zostaną poddane weryfikacji w ciągu dwóch dni roboczych.

Był to warunek konieczny – komentuje Kandulski – aby dać jakiekolwiek gwarancje właścicielom praw do filmów. Tym sposobem z portalu korzystać mogą tylko szeroko rozumiani nauczyciele (szkolni, licealni, gimnazjalni, przedszkolni, prowadzący zajęcia w instytucjach kultury, ale zawsze ludzie edukujący), a my możemy chronić portal przed piratami.

Czy portal będzie pełnym sukcesem – to się wkrótce okaże. Oficjalne rozpoczęcie i promocja projektu odbywają się w Poznaniu podczas Targów Edukacyjnych oraz XV Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Portal Filmowa Lekcja
Oficjalne rozpoczęcie i promocja projektu: od 18 do 20 marca 2016 roku
Poznań

Dodaj komentarz