Tak to widzę w Noc Kultury 2016

Artysto! Pokaż, jak widzisz Lublin, i weź udział w Nocy Kultury 2016! Do 17 kwietnia potrwa nabór prac do tegorocznej edycji imprezy, która odbędzie się pod hasłem Tak to widzę.

Fot. Robert Pranagal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Robert Pranagal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc Kultury od dziesięciu lat daje twórcom możliwość wypowiedzi artystycznej i gwarantuje, że prace biorące udział w tym niepowtarzalnym święcie kultury zobaczą setki tysięcy osób. Podobnie będzie i podczas tegorocznej edycji festiwalu. Zobaczymy serię prac wchodzących w dialog z przestrzenią publiczną pod hasłem Tak to widzę. Oczywiście końcowy efekt zależy wyłącznie od potencjału twórczego lubelskich artystów. Każdy może przedstawić swój pomysł. Wystarczy wybrać jedną z proponowanych lokalizacji i przesłać zgłoszenie.

W ubiegłym roku tematem przewodnim Nocy Kultury było światło. Tym razem artyści otrzymają wyzwanie zaaranżowania konkretnej przestrzeni. Do wyboru są: Baszta przy Bramie Krakowskiej, balkony i zewnętrzna klatka schodowa przy ul. Rybnej (za sklepieniem od Rynku), placyk przy ul. Furmańskiej, ślepe ściany przy Placu Rybnym, niezabudowana działka przy ul. Olejnej oraz plac naprzeciwko Archikatedry Lubelskiej (obok Brain Damage Gallery).

Poszukujemy osób twórczych, poruszających się w szeroko rozumianym świecie sztuk wizualnych, inspirujących się przestrzenią i naszym miastem. Dyplom studiów artystycznych nie jest warunkiem udziału w projekcie. Bardziej interesują nas nieszablonowe myślenie, otwarty umysł i zaskakujące pomysły. Wernisaż prac odbędzie się w ramach Nocy Kultury 2016 – zaprasza Joanna Wawiórka-Kamieniecka, koordynator Nocy Kultury.

Artyści zakwalifikowani do współtworzenia wystawy oprócz możliwości zaprezentowania swoich pomysłów wezmą także udział w warsztatach i konsultacjach z jurorami projektu Tak to widzę: Waldemarem Tatarczukiem, Cezarym Hunkiewiczem i Melo.

Chętni do wzięcia udziału w projekcie mogą pobrać formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Nocy Kultury. Aplikacje należy przesyłać mailem.

Noc Kultury 2016 – Tak to widzę
Termin nadsyłania zgłoszeń: 17 kwietnia 2016 roku
Organizator: Warsztaty Kultury
Lublin

Dodaj komentarz