• 2016-03-18

Prosta piosenka Martyny Jakubowicz

18 marca nakładem Universal Music Polska ukaże się nowy album Martyny Jakubowicz Prosta piosenka, któremu będzie towarzyszyła ogólnopolska trasa koncertowa.

Martyna Jakubowicz, fot. Igor Omulecki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Martyna Jakubowicz, fot. Igor Omulecki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prosta piosenka to pierwszy od 6 lat autorski album artystki (po wydanych w 2010 roku Okruchach Życia nominowanych do nagrody Fryderyk). Płyta jest odzwierciedleniem zmian, które zaszły w mentalności Martyny Jakubowicz przez ten czas. Artystka jest odważniejsza i bardziej bezpośrednia w wyrażaniu swoich poglądów na temat otaczającej rzeczywistości, ale niezmiennie czaruje swoich słuchaczy charakterystyczną, ciepłą barwą głosu.

Fani dotychczasowej twórczości artystki odnajdą tutaj nastrojowe, gitarowe ballady, jak również znane z wcześniejszych płyt piosenki mocniejsze, z rockowym pazurem. Całość doprawiona jest odważniejszą niż dotychczas, lecz niezwykle wysmakowaną elektroniką.

W nagraniu albumu udział wzięli m.in. Wojciech Waglewski, Kortez, Jan Smoczyński (pianista i kompozytor współpracujący m.in. z Urszulą Dudziak, Agą Zaryan, Anną Marią Jopek czy Kayah). Pierwszym zwiastunem nadchodzącego albumu jest singiel Mój czas ucieka, w warstwie tekstowej nawiązujący do słynnego przeboju Kiedy będę starą kobietą. Utwór znany jest już szerszej publiczności z radio, a niebawem zostanie zobrazowany teledyskiem w reżyserii Igora Omuleckiego, który odpowiada także za stronę plastyczną całego wydawnictwa.

Martyna Jakubowicz | Prosta piosenka
Premiera: 18 marca 2016 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz