Memy Marty Frej

Ponad 60 memów Marty Frej będzie można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu. Wernisaż odbędzie się 1 kwietnia w zamkowej Galerii Komiksu i Ilustracji Tymczasem.

Marta Frej, „Koktajl” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marta Frej, „Koktajl” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystka posługuje się jednym z najciekawszych tworów popkultury – memami. Za pomocą memów opatrzonych jej rysunkami uprawia nowoczesną formę felietonu z aktualnymi komentarzami do rzeczywistości – czasem śmiesznymi, czasem gorzkimi, zawsze trafnymi. Liczba lajków na jej profilu Marta Frej – postać fikcyjna osiągnęła już prawie 90 tysięcy, a artystka stała się głosem współczesnych kobiet.

Marta Frej – malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm. W 2004 roku ukończyła ASP w Łodzi. Jest asystentką w pracowni rysunku i malarstwa prof. M. Czajkowskiego na ASP w Łodzi (2005–2009). Otrzymała nagrodę Okulary Równości 2015 przyznawaną przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie. Jest autorką festiwalu ART.eria oraz członkiną duetu artystycznego FRiKO. W 2015 roku zaprojektowała okładkę do Uległości Michela Houellebecqa, wspólnie z Agnieszką Graff wydały nakładem Krytyki Politycznej książkę Memy i graffy, w której Agnieszka Graff pisze, a Marta Frej rysuje.

Marta Frej, Memy
Od 1 kwietnia do 8 maja 2016 roku
Wernisaż oraz spotkanie z artystką: 1 kwietnia 2016 roku, godzina 19.00
Centrum Kultury Zamek (Galeria Komiksu i Ilustracji Tymczasem)
Wrocław

Dodaj komentarz