• 2016-03-17

Transatlantyk Festival – Przedpremierowy seans Mustanga

Pierwsza łódzka edycja PGNiG Transatlantyk Festival rozpocznie się 23 czerwca. Jednak organizatorzy festiwalu już teraz zapraszają spragnionych dobrego kina na przedpremierowe seanse w ramach pokazów Transatlantyk Introduction. Na najbliższym zostanie pokazany nominowany do Oscara film Mustang tureckiej reżyserki Deniz Gamze Erguven. Seans odbędzie się 24 marca w łódzkim Kinie Sukcesja.

„Mustang”, reż. Deniz Gamze Erguven – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Mustang”, reż. Deniz Gamze Erguven – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekcja filmu Mustang jest już trzecim pokazem cyklu Transatlantyk Introduction. Nominowany do Oscara (w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny) debiut młodej reżyserki podbił serca publiczności i wywołał dyskusję dotyczącą praw i wolności kobiet we współczesnej Turcji.

Mustang to historia pięciu sióstr, których nade wszystko łączy pragnienie wolności. Wychowane w poszanowaniu tradycji, muszą zmierzyć się z patriarchalnymi ograniczeniami. Film jest już porównywany do kultowego dzieła Sofii Coppoli Przekleństwa niewinności. Poza Oscarową nominacją debiutująca reżyserka była także nominowana do Złotego Globu.

PGNiG Transatlantyk Introduction
Mustang, reż. Deniz Gamze Erguven
24 marca 2016 roku, godz. 19.30
Kino Helios Sukcjesja w Łodzi
Pokaz w ramach PGNiG Transatlantyk Festival (23–30 czerwca 2016 roku)
Łódź

Dodaj komentarz