Rebeka promuje Davos

14 kwietnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze odbędzie się koncert zespołu Rebeka. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny będą promować swoją najnowszą płytę Davos.

Rebeka, „Davos” – okładka albumu (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Rebeka, „Davos” – okładka albumu (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze Rebeki. Zespół w nietuzinkowy, świeży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Prezentuje oryginalne brzmienie i teksty, które angażują słuchaczy, nie pozwalają przejść obojętnie.

18 marca ukaże się najnowszy album Rebeki zatytułowany Davos. Będzie to, jak twierdzi zespół, materiał dojrzalszy, choć odrobinę bardziej „dziki” niż Hellada. Organiczne brzmienia syntezatorów przeplatające się z gitarami to kontynuacja zamysłu grania muzyki elektronicznej na żywo. Będzie to album pełen różnorodnych utworów – od melancholijnych po klubowe, energetyczne brzmienia.

Nazwa płyty nawiązuje do Czarodziejskiej góry Thomasa Manna. Jak tytułowa czarodziejska góra wpływa tajemniczo na mieszkańców Davos, tak tworzenie i słuchanie muzyki przenosi słuchaczy w magiczne miejsca, odrywa od rzeczywistości i przemienia.

Rebeka | Davos
Premiera: 18 marca 2016 roku
Koncert: 14 kwietnia 2016 roku, godz. 20.00
Klub muzyczny Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz