Wzornictwo przemysłowe w Zbrojowni Sztuki

Oddziaływanie/Impact to trzecia wystawa organizowana w murach Zbrojowni Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tym razem ekspozycja poświęcona będzie wzornictwu przemysłowemu.

„Oddziaływanie/Impact” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Oddziaływanie/Impact” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Czy wiecie, kto zaprojektował jeżdżące po Gdańsku tramwaje? Czy wiecie, kto projektuje znane w świecie kolekcje odzieży i biżuterii produkowane przez trójmiejskie marki? Czy wiecie, kto projektuje rozpoznawalne już w całej Europie polskie pociągi? Czy wiecie, kto współuczestniczy w projektowaniu okrętów i jachtów w coraz lepiej radzących sobie polskich stoczniach? Czy wiecie, kto projektuje i produkuje w naszym kraju krótkoseryjne autorskie edycje mebli i elementów wyposażenia wnętrz, prezentowane i nagradzane na największych światowych targach? Czy wiecie kto…?

Ekspozycja pokaże trójmiejskich projektantów i ich dokonania. Większość z nich jest absolwentami gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, choć do udziału w wystawie zaproszeni zostali także absolwenci innych pomorskich uczelni. Pracują indywidualnie jako niezależni projektanci, jak również w dużych interdyscyplinarnych zespołach wraz z inżynierami, menadżerami, handlowcami, bo projektowanie i wdrażanie produktu to działanie zespołowe. Organizatorzy zaprosili także kilku młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją zawodową karierę, ale ich dokonania zasługują na uwagę.

Wernisaż (24 marca) połączony będzie z debatą, w której wezmą udział projektanci – autorzy prac. Poprowadzi ją prof. Czesława Frejlich (ASP w Krakowie).

Wystawie będą towarzyszyć warsztaty z podstaw projektowania dla licealistów (31 marca, 7 i 14 kwietnia), prowadzone przez wykładowców ASP, z udziałem studentów wzornictwa przemysłowego.

Oddziaływanie/Impact
Kuratorzy: Jarosław Szymański, Jacek Ryń
Wernisaż: 24 marca 2016 roku, godz. 18.00
Wystawa otwarta od 24 marca do 17 kwietnia 2016 roku
Zbrojownia Sztuki
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Dodaj komentarz