Ranne szychty – spotkanie z Grzegorzem Kwiatkowskim

W ramach programu rezydencyjnego Ranne szychty, który jest częścią festiwalu Grassomania 8, w ten piątek w Księgarni Tajne Komplety we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z poetą i muzykiem Grzegorzem Kwiatkowskim.

Grzegorz Kwiatkowski, fot. Michał Szlaga (źródło: materiały prasowe)

Grzegorz Kwiatkowski, fot. Michał Szlaga (źródło: materiały prasowe)

Grzegorz Kwiatkowski jest poetą, muzykiem, autorem sztuk teatralnych. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Jest liderem zespołu Trupa Trupa. Był kilkukrotnie nominowany do Paszportów „Polityki”, do Nagrody Aktivista w kategorii Artysta Roku 2014, do Pomorskich Sztormów. Laureat nagrody muzycznej Doki w kategorii Artysta Roku (2016). Trzykrotny laureat nagrody „Gazety Wyborczej” Sztorm Roku i nagrody Splendor Gedanensis (2011, nominowany także w 2010, 2014 i w 2016). Publikował m.in. w „Zeszytach Literackich”, „Tygodniku Powszechnym” i „Twórczości”. Tłumaczony na język angielski (Marek Kazmierski – Powinni się nie urodzić / They Should Not Have Been Born) oraz na język niemiecki (Bernhard Hartmann – Radości/Freuden). Członek europejskiej platformy literackiej Versopolis.

Grzegorz Kwiatkowski będzie przebywał na rezydencji we Wrocławiu w dniach 17–20 marca. Spotkanie z poetą odbędzie się w Księgarni Tajne Komplety 18 marca i poprowadzi je Jacek Bierut.

Ranne szychty to program rezydencyjny, w którym uczestniczą artyści z Gdańska i Wrocławia. Pracując w duetach literacko-wizualnych zastanowią się nad wielowarstwowością tych miast/nie-miast, przedefiniowaniem ich tożsamości i podejmą próbę „dokopania się” do niewidocznych dla oka lub zagubionych w pamięci drzemiących w nich pokładów. W ramach serii pobytów rezydencyjnych oraz spotkań autorskich odbywających się w Gdańsku i Wrocławiu wizje literatów i artystów zostaną skonfrontowane tak, aby rezultatem każdego spotkania był utwór integrujący słowo z obrazem, rzeczy z ideami, świat bytów ze światem ich cieni. Końcowym efektem tych twórczych spotkań będzie eksperymentalna publikacja artystyczna kompilująca powstałe w ramach Rannych szycht utwory.

Ranne szychty są częścią 8. edycji festiwalu Grassomania – projektu dedykowanego Günterowi Grassowi, budującego swój program wokół twórczości Noblisty, będącej przedmiotem interpretacji i inspiracji dla współczesnych twórców. Projekt jest realizowany we współpracy Gdańskiej Galerii Miejskiej z galerią Dizajn BWA Wrocław oraz Księgarnią Tajne Komplety i Fundacją na Rzecz Kultury i Edukacji im. T. Karpowicza.

Ranne szychty – spotkanie z Grzegorzem Kwiatkowskim
18 marca 2016 roku, godz. 18.00
Księgarnia Tajne Komplety we Wrocławiu

Dodaj komentarz