Codzienność

Do 10 kwietnia w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu potrwa wystawa Codzienność, na której można oglądać prace Sławomira Kuszczaka – pedagoga poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego.

Sławomir Kuszczak, „Transatlantyk”, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sławomir Kuszczak, „Transatlantyk”, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie znajdują się obrazy artysty namalowane w ostatnich latach, w tym najnowszy cykl pt. Rzutnia percepcyjna. Sławomira Kuszczaka interesuje przede wszystkim malarstwo. Rzeczywistość pojawiająca się w jego obrazach jest postrzegana przez pryzmat tradycji malarskiego kunsztu, gatunków i stylów dawnych i współczesnych.

Artysta zaprasza widza do niełatwej wędrówki po malarskim terytorium, którego główne bieguny wyznacza ekspresja i dyscyplina perspektywicznego rysunku. Pomiędzy rozpościera się obszar wypełniony barwnymi płaszczyznami, przerywany obszarami dynamicznych pociągnięć pędzla, z powracającym motywem pasów, radykalnych podziałów. Przechodząc z jednego obrazu do drugiego, napotykamy na podobne tajemnicze kształty, które powoli zaczynamy oswajać i traktować jako znajomych, którzy stają się naszymi przewodnikami po artystycznym świecie Sławomira Kuszczaka.

Sławomir Kuszczak, Codzienność
Od 11 marca do 10 kwietnia 2016 roku
Wernisaż: 11 marca 2016 roku, godzina 18.00
Galeria Miejska Arsenał
Poznań

Dodaj komentarz