• 2016-03-16

Wieczór z Teatrem Tańca w Mazowieckim Instytucie Kultury

17 marca Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza na kolejny wieczór z Teatrem Tańca. Autorkami spektaklu tanecznego (Nie)Poważnie kobiece i performance’u Today są Paulina Święcańska i Ksenia Opria.

„Today” (źródło: materiały prasowe)

„Today” (źródło: materiały prasowe)

Today to performance site specific, o którym artystki piszą:

Bycie częścią powstającej i znikającej struktury, chaosu, świata kreowanego i umierającego na oczach widza. Warunkiem zrodzenia tańczącej gwiazdy jest nie wypierać się wewnętrznego chaosu i nauczyć się żyć w świecie pozbawionym ustalonych reguł.

Koncepcja i reżyseria: Paulina Święcańska i Ksenia Opria
Kreacja: Katarzyna Pawlak, Aleksandra Golec, Paulina Tomaszewska, Agnieszka Sikorska, Karol Kaszyc, Anna Kowalska, Magdalena Knefel, Renata Stradowska, Nadia Szypilow, Muge Olacak, Yuliya Dziczkovska
Muzyk: Sabah Al Ani
Produkcja: Fundacja Artystyczna Perform

„(Nie)Poważnie kobiece” (źródło: materiały prasowe)

„(Nie)Poważnie kobiece” (źródło: materiały prasowe)

(Nie)Poważnie kobiece to spektakl taneczny. Zdaniem Pauliny Święcańskiej tytułowe „kobiece” są:

Samolubne, niecierpliwe, samowystarczalne. Popełniają błędy, tracą kontrolę i często są nie do zniesienia. Poszukują bliższych relacji i od nich uciekają. Odnajdują i tracą własne ja. Są nieskończonością. Nie mają żadnych granic. Wiele twarzy jednej, tej samej, wszystkich na raz.

Koncepcja: Paulina Święcańska
Kreacja postaci: Ksenia Opria, Magdalena Brzozowska, Nadia Szypilow, Maria Kapała, Paulina Święcańska
Muzyk: Piotr Dąbrowski
Produkcja: Fundacja Artystyczna Perform

Paulina Święcańska – badaczka wydarzeń kulturalnych, choreograf, performer i menadżer kultury. Pedagog, instruktor tańca współczesnego. Stworzyła wiele choreografii autorskich, m.in. Wariacje na temat jedzeniaHybrydaMotyle 2046Doskonała paraSurogaci, które były pokazywane na polskich i zagranicznych festiwalach: Solo Duo (Budapeszt), Kalejdoskop (Białystok), Ciało/Umysł i Zawirowania (Warszawa). Prezes i dyrektor artystyczny Fundacji Artystycznej Perform.

Ksenia Opria – tańczy kontakt improwizację od 5 lat i jest dla niej nieograniczonym źródłem doświadczeń, nauki i inspiracji. Zaprowadziła ją na studia Tańca i Somatyki w Finlandii (Eastern Finland Sport Institute), do uczenia CI/improwizacji w ruchu i bodyworku. Wierzy w uczenie się poprzez doświadczenie, działanie, ruch.

Wieczór z Teatrem Tańca: (Nie)Poważnie kobiece | Today
17 marca 2016 roku, godz. 19.00
Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Dodaj komentarz