• 2016-03-16

Miłość do trzech pomarańczy

Opera Krakowska to jedyny polski teatr muzyczny, który posiada w swoim repertuarze operę Sergiusza Prokofiewa Miłość do trzech pomarańczy. Premiera spektaklu, która odbyła się w kwietniu 2014 roku, była pierwszym wystawieniem dzieła Prokofiewa w Polsce od czasu jego światowej prapremiery w Lyric Opera w Chicago przed prawie stu laty. Przedstawienie będzie można ponownie zobaczyć w Operze Krakowskiej już 18 i 19 marca.

Magdalena Barylak i Agnieszka Cząstka, fot. Ryszard Kornecki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magdalena Barylak i Agnieszka Cząstka, fot. Ryszard Kornecki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Opera Prokofiewa w reżyserii Michała Znanieckiego to szalona bajka dla dorosłych, utwór wielowarstwowy, balansujący między surrealistyczną farsą, groteskowym humorem i parodią. Krakowska realizacja została znakomicie oceniona przez publiczność i krytykę. Miłość do trzech pomarańczy została również owacyjnie przyjęta podczas prezentacji na 22. Bydgoskim Festiwalu Operowym w 2015 roku, co potwierdziło fakt, że jest to jedna z najmocniejszych pozycji w repertuarze teatru przy Lubicz 48.

W spektaklu bierze udział 16 solistów, których partie – w większości epizodyczne – stawiają przed śpiewakiem niezwykle trudne zadania. Muzyka napisana jest specyficznym językiem Prokofiewa, idealnie podkreśla charakter postaci. Bardzo ważna jest też rola chóru, który jest dosłownie wszędzie – na scenie, w orkiestronie, na widowni – powiedział Tomasz Tokarczyk, kierownik muzyczny Opery Krakowskiej.

Miłość do trzech pomarańczy | reż. Michał Znaniecki
18 i 19 marca 2016 roku, godz. 18.30
Opera Krakowska

Dodaj komentarz