• 2016-03-16

Spacja kosmiczna

18 marca odbędzie się premiera płyty Spacja kosmiczna bydgoskiej grupy George Dorn Screams. Będzie to pierwszy pełnowymiarowy album tego zespołu od wydanego w 2011 roku Go Cry On Somebody Else’s Shoulder. Zespół przedstawia pierwszy singel promujący to wydawnictwo, na który trafiła kompozycja tytułowa.

George Dorn Screams (źródło: materiały prasowe wydawcy)

George Dorn Screams (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Płytę Spacja Kosmos udało się zrealizować dzięki wsparciu fanów George Dorn Screams za pośrednictwem akcji crowdfundingowej zorganizowanej na platformie Wspieram.to oraz programowi stypendiów kulturalno-artystycznych Miasta Bydgoszczy.

Zespół George Dorn Screams powstał w 2006 roku w Bydgoszczy. Mają na koncie trzy albumy, jeden mini album oraz jedną EP-kę. Pojawili się na kilku kompilacjach, m.in. na płycie promującej OFF Festival oraz autorskim Programie Alternatywnym Agnieszki Szydłowskiej z radiowej Trójki – obok takich wykonawców jak Editors, Of Montreal czy Blonde Redhead.

Grupa George Dorn Screams to jeden z wielu muzycznych symboli miasta Bydgoszczy, dla której starają się robić jak najwięcej. Stąd pomysł zorganizowania w latach 2007–2008 Low Fi Festival, na którym zagrało blisko 40 alternatywnych zespołów (m.in. zagraniczne: Flunk, Mugison, Bang Gang, Worm Is Green, Rivulets).

George Dorn Screams | Spacja kosmiczna
18 marca 2016 roku
Cantaramusic

Dodaj komentarz