Ruszył nabór na 48 Hour Film Project Katowice 2016

Już w kwietniu odbędzie się czwarta edycja 48 Hour Film Project. Ideą konkursu jest promowanie twórców filmowych oraz pokazanie, że możliwe jest stworzenie filmu, mając do dyspozycji bardzo ograniczony czas i niewielkie środki.

48 Hour Film Project (źródło: materiały prasowe)

48 Hour Film Project (źródło: materiały prasowe)

48 Hour Film Project to międzynarodowy konkurs adresowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Jego ideą jest promowanie twórców filmowych oraz pokazanie, że możliwe jest stworzenie filmu, mając do dyspozycji bardzo ograniczony czas i niewielkie środki, z wykorzystaniem przestrzeni miejskiej. Wymaga to doskonałej współpracy i wielkiej kreatywności ekip, dlatego jest świetnym sprawdzianem umiejętności producenckich, aktorskich i reżyserskich.

Uczestnicy konkursu w ciągu dwóch dni muszą nakręcić krótki film (4–7 minut), w którym powinny się znaleźć wskazane: rekwizyt, bohater oraz linijka tekstu. Film musi być zrealizowany zgodnie z konwencją wylosowanego przez ekipę gatunku.

Tegoroczna katowicka edycja odbędzie się w dniach 9–23 kwietnia. Projekt rozpocznie się od weekendowych warsztatów scenariuszowych (9–10 kwietnia), a już tydzień później (15–17 kwietnia) ekipy zmierzą się z wyzwaniem stworzenia filmów w 48 godzin. Wydarzenia dwóch pierwszych weekendów odbędą się w budynku Katowic Miasta Ogrodów (dawne Centrum Kultury Katowice przy Placu Sejmu Śląskiego 2).

Wyniki pracy będą prezentowane publiczności w ciągu następnego tygodnia (19–21 kwietnia) w Kinie Kosmos. Gala wręczenia nagród i afterparty odbędą się w piątek 22 kwietnia. Zostanie wtedy ogłoszony tytuł zwycięskiego filmu, który pojedzie na międzynarodowy finał 48 Hour Film Project Filmapalooza 2017 w Stanach Zjednoczonych i będzie miał szansę prezentacji podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Przestrzeń Filmowa.
Współorganizatorzy: Instytucja Filmowa SILESIA FILM, Silesia Film Commission, Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos, Katowice Miasto Ogrodów

48 Hour Film Project
Termin przyjmowania zgłoszeń: 15 kwietnia 2016 roku
Od 9 do 23 kwietnia 2016 roku
Katowice

Dodaj komentarz