Niech żyje papier!

Każdy, nawet nałogowy zbieracz książek powoli sięga po e-book. Tradycyjne zeszyty kreślarskie używane przez rysowników zamieniane są na tablety. Dokąd zmierzają nowe technologie i czy mogą wspierać, a nie wypierać papier? Wydarzenie Niech żyje papier, które odbędzie się 16 kwietnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, będzie jednodniowym świętem dla wszystkich zainteresowanych szeroką użytecznością i rolą papieru.

„Niech żyje papier” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Niech żyje papier” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Niech żyje papier to targi, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady. Wydarzenie zgromadzi osoby, które kochają i szanują papier. Wśród wystawców na targach znajdą się najlepsi polscy wydawcy, producenci ekskluzywnych wyrobów papierniczych (notesów, piór, artbooków), producenci nowoczesnych urządzeń (czytniki, ekrany, drukarki) oraz właściciele kreatywnych marek wykonujących odzież, akcesoria i wyposażenie wnętrz z papieru. Niech żyje papier to również wydarzenia zachęcające do rozmów i dyskusji na temat roli papieru oraz świadomego wykorzystywania go w takich dziedzinach jak: książki, prasa, nowe technologie, design i recykling.

Oprócz odwiedzenia targów i rozmów z wystawcami organizatorzy wydarzenia Niech żyje papier zachęcają do obejrzenia małych wystaw eksponatów gromadzonych przez pasjonatów i kolekcjonerów papierowych przedmiotów: plakatów, komiksów, pudełek od zapałek. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach okołopapierniczych. Podczas paneli dyskusyjnych zostaną podjęte takie tematy jak: papier dobrem luksusowym, cyfryzacja vs analogowość, nowe technologie wspierające czytelnictwo, etc. Artic Papier – partner wydarzenia – poprowadzi autorski wykład o barwie

Niech żyje papier
16 kwietnia 2016 roku, od godziny 10.00
Organizator: „Zwykłe Życie”
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Dodaj komentarz