Kobiety w sztuce – nowy cykl spotkań w MNK

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na Kiermasz Książek w Gmachu Głównym, na którym będzie można zdobyć m.in. publikacje naukowe, albumy i katalogi wystaw. W ramach Kiermaszu 19 marca odbędzie się spotkanie z Anną Arno i jej najnowszą książką Jaka szkoda. Krótkie życie Pauli Modersohn-Becker, które zapoczątkuje cykl spotkań poświęconych kobietom w sztuce.

Anna Arno, „Jaka szkoda. Krótkie życie Pauli Modersohn-Becker” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Anna Arno, „Jaka szkoda. Krótkie życie Pauli Modersohn-Becker” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Święto czytelników rozpocznie się we wtorek 15 marca i potrwa do niedzieli 20 marca. Kiermasz będzie czynny w godzinach otwarcia Muzeum: w dni powszednie od 10.00 do 18.00, a w niedzielę od 10.00 do 16.00. Wśród propozycji książkowych znajdą się m.in. katalogi wystaw i wydawnictwa naukowe, a także popularna seria książeczek edukacyjnych dla dzieci.

Przeceny sięgają aż 80 procent wartości wystawionych na kiermasz tomów, jednak prawdziwi łowcy okazji będą mieli szansę upolować coś ładnego lub ciekawego za złotówkę, a nawet za 50 groszy. Dodatkową atrakcją będzie „hit dnia” – po 10 książek z autografem autora dla pierwszych osób, które zdążą je kupić.

W ramach kiermaszu 19 marca o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z Anną Arno i jej najnowszą książką Jaka szkoda. Krótkie życie Pauli Modersohn-Becker (wydawnictwo słowo/obraz terytoria). Rozmowę, w której będzie uczestniczyć także krytyk literatury Anna Marchewka, poprowadzi Rzecznik MNK Katarzyna Bik. Wydarzenie zapoczątkuje nowy cykl spotkań w Muzeum Narodowym w Krakowie poświęconych kobietom w sztuce.

Kiermasz Książek
Od 15 do 19 marca 2016 roku
Spotkanie z Anną Arno: 19 marca 2016 roku, godz. 16.00
Muzeum Narodowe w Krakowie

Dodaj komentarz