Paul Harding w studium cierpienia i samotności

Paul Harding, autor powieści Majsterka, za którą otrzymał Nagrodę Pulitzera, ponownie podejmuje temat życia na styku rzeczywistości, snów i śmierci. Powieść Enon to studium cierpienia i samotności, oniryczna i poetycka opowieść o stracie, żałobie i szaleństwie.

Paul Harding, „Enon” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Paul Harding, „Enon” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Po śmierci Kate, ukochanej córki, Charles pogrąża się w coraz głębszym mroku. W jednej tragicznej sekundzie świat zewnętrzny nagle traci znaczenie. Jak pogodzić się ze stratą dziecka? Czy to w ogóle możliwe? Odurzony lekami i alkoholem Charles kontempluje wspomnienia, zaczyna żyć w świecie retrospekcji i widm. Wędruje po miejscach, których od wieków już nie ma. Spotyka ludzi zmarłych dawno temu. Miasteczko Enon sprzed lat zrasta się z Enon teraźniejszym. Miraże stają się coraz bardziej realne, a świat wokół Charlesa coraz bardziej się odrealnia.

Paul Harding (ur. w 1967 r.) – amerykański muzyk i pisarz, który zyskał sławę po opublikowaniu swojej pierwszej powieści – Tinkers (Majsterka, wyd. polskie W.A.B. 2015), za którą w 2010 roku otrzymał Nagrodę Pulitzera. W latach 1990-1997 był członkiem rockowego zespołu Cold Water Flat, w którym grał na perkusji. Ukończył Uniwersytet w Massachusetts, był stypendystą fundacji Guggenheima, wykłada na Uniwersytecie Harvarda i Uniwersytecie w Iowa. Mieszka w Bostonie z żoną i dwoma synami.

Paul Harding, Enon
Premiera: 2 marca 2016 roku
Wydawnictwo W.A.B.

Dodaj komentarz