• 2016-03-11

Zakończył się nabór filmów na 9. edycję Festiwalu Animator

Zakończył się nabór filmów do konkursu w ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Do selekcji trafiło blisko 918 zgłoszeń z 58 państw i 6 kontynentów. Nadesłane filmy pochodzą z takich państw jak: Irak, Iran, Urugwaj, Wenezuela, Tajwan, Peru, Kuba, Liban, Cypr, Boliwia, Bośnia i Hercegowina czy Macedonia.

9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator w Poznaniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator w Poznaniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filmy, które zostały zgłoszone do selekcji konkursowej, zrealizowane są w różnorodnych technikach, w tym m.in. animacji rysunkowej, piaskowej, lalkowej, plastelinowej, bezkamerowej, wycinankowej oraz animacji 3D.

Komisja selekcyjna w składzie: Hanna Margolis, Jerzy Armata i Agnieszka Kozłowska do końca kwietnia wybierze kilkadziesiąt filmów, które powalczą w lipcu o statuetkę Złotego Pegaza i wygraną w wysokości 45 tys. zł.

Konkurs jest dobrą okazją, by przyjrzeć się temu, co aktualnie dzieje się w świecie animacji, co zawsze podkreśla dyrektor artystyczny Marcin Giżycki, który o konkursie mówi, że „jest sercem tego festiwalu i daje okazję zapoznać się z bieżącymi trendami w animacji światowej”.

Pokazy konkursowe odbywać się będą w trakcie 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 8–14 lipca. Skład jury oceniającego filmy konkursowe zostanie ujawniony na początku maja wraz z listą filmów zakwalifikowanych do konkursu.

9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator
Od 8 do 14 lipca 2016 roku
Poznań

Dodaj komentarz