Nowy obraz / Nowe spojrzenie

Nowy obraz / Nowe spojrzenie to ogólnopolski konkurs organizowany przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, adresowany do absolwentów oraz studentów malarstwa w państwowych uczelniach artystycznych w Polsce. 11 marca w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu zostaną ogłoszone wyniki konkursu oraz odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej.

Praca autorstwa Bartosza Czarneckiego – zwycięzcy konkursu Nowy obraz  / Nowe spojrzenie w 2015 roku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Praca autorstwa Bartosza Czarneckiego – zwycięzcy konkursu Nowy obraz / Nowe spojrzenie w 2015 roku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nagroda Artystyczna UAP (10 tysięcy złotych) przyznawana jest od 2012 roku. Wszyscy artyści nominowani do nagrody otrzymują zaproszenie do udziału w wystawie konkursowej w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim oraz nagrody rzeczowe. W tym roku do konkursu zgłoszono aż 224 prace.

W tegorocznej edycji konkursu zostanie również przyznana Nagroda Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim w wysokości 3 tysięcy złotych.

Ogólnopolski konkurs Nowy obraz / Nowe spojrzenie
Ogłoszenie wyników oraz wernisaż wystawy pokonkursowej: 11 marca 2016 roku, godzina 19.00
Od 11 do 26 marca 2016 roku
Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu

Dodaj komentarz