• 2016-03-10

Festiwal Beethovena w Kopalni Guido

22 marca w zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu odbędzie się koncert Evening in New York. Wydarzenie to przygotowane jest w ramach 20. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Michel Lethiec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michel Lethiec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zabrze po raz kolejny, obok Warszawy i Krakowa, będzie gościć uczestników 20. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, który odbywa się już od 1997 roku i przedstawia nie tylko dzieła Beethovena, ale też innych twórców, których zainspirowała jego muzyka. Dzięki staraniom prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik i przychylności Elżbiety Pendereckiej, dyrektor Festiwalu, rok temu wystąpiła w Zabrzu światowej sławy Korean Chamber Orchestra z utalentowaną skrzypaczką Ju-Young Baek.

Festiwal po raz pierwszy zagości w podziemiach zabytkowej Kopalni Guido. Koncert Evening in New York to projekt z muzyką z Broadwayu – West Side Story Leonarda Bernsteina i Porgy and Bess George’a Gershwina w wykonaniu słynnego klarnecisty Michela Lethieca & Friends. Michelowi Lethiecowi towarzyszyć będą estoński wybitny saksofonista jazzowy Villu Veski, Dyrektor Estonian Festivals oraz Meccore Quartet.

Evening in New York
22 marca 2016 roku, godz. 19.00
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Dodaj komentarz