• 2016-03-10

Jazz wraca na scenę Pałacu Dąmbskich

Po kilkumiesięcznej przerwie na scenę Teatru Muzycznego wraca cykl Jazz w Pałacu. 20 marca odbędzie się koncert kwartetu Leszka Kułakowskiego.

Kwartet Leszka Kułakowskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kwartet Leszka Kułakowskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas koncertu formacja Leszka Kułakowskiego zaprezentuje szeroki stylistycznie program Cantabile in G-minor, zawierający utwory groove’owe, utwory o wysublimowanej poetyce i takie, w których można bawić się brzmieniem. Na scenie Leszkowi Kułakowskiemu towarzyszą Piotr Kułakowski (kontrabas) i Tomasz Sowiński (perkusja), a także Jerzy Małek (trąbka, flugelhorn), który w zeszłym roku wystąpił na Żeglarskiej dwukrotnie – z własnym zespołem oraz z Markiem Dyjakiem.

Leszek Kułakowski jest nie tylko pianistą jazzowym, ale również kompozytorem i teoretykiem muzyki. Kreatywnie eksperymentuje ze swoją twórczością, inspirując się m.in. Chopinem, folklorem kaszubskim czy aranżacjami Komedy na orkiestrę symfoniczną dla Tomasza Stańki. W 2000 roku został laureatem w kategorii Płyta Roku w ankiecie Jazz Forum.

Naczelną ideą kompozycji, które będzie można usłyszeć 20 marca, jest kontrast i szukanie nowych barw instrumentów. W programie koncertu znalazły się utwory z płyty Baltic Wind, która zebrała wiele pozytywnych recenzji krytyków.

Kwartet Leszka Kułakowskiego
20 marca 2016 roku, godz. 19.00
Teatr Muzyczny w Toruniu

Dodaj komentarz