• 2016-03-10

CocoRosie na koncertach w Poznaniu i Wrocławiu

11 maja w klubie Eskulap w Poznaniu oraz 15 maja w Starym Klasztorze we Wrocławiu odbędzie się koncert CocoRosie. Siostry Bianca i Sierra Casady będą promowały swój najnowszy album Heartache City, który wkrótce trafi do polskich sklepów.

CocoRosie (źródło: materiały prasowe organizatora)

CocoRosie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Równie utalentowane, co ekscentryczne Amerykanki to ulubienice nadwrażliwców, wyrafinowanych estetów i artystycznej bohemy po obu stronach Atlantyku. Do fanów CocoRosie zaliczają się m.in. Anthony Hegarty (Anhoni), Devendra Banhart czy Jim Jarmusch.

Siostry Casady na płytach tworzą baśniową fuzję nowego folku, opery, hip hopu, starego bluesa i chansons. Ich niezwykłą wrażliwość kształtowały zarówno dziecięce wojaże z matką – artystką indiańskiego pochodzenia, jak i pasje ojca, z którym każdego lata wizytowały rezerwaty Indian w całym kraju. Po rozwodzie rodziców nastoletnie siostry rozdzielono – Sierra wyjechała do Paryża, by uczyć się śpiewu operowego w tamtejszym konserwatorium, Bianca dorastała zaś na nowojorskim Brooklynie. Spotkały się po niemal dziesięciu latach, by w mieszkaniu na Montmartre nagrać niesamowitą debiutancką płytę La maison de mon reve.

Najnowszy album Heartache City to już szósta pozycja w ich dyskografii. Siostry wspominają, że dla nich to swego rodzaju powrót do artystycznych korzeni:

Jak poprzednio, same napisałyśmy i nagrałyśmy większość materiału w naszym studio na farmie na południu Francji. Wystarczyło niewiele sprzętu, trochę zabawek vintage i antycznych instrumentów. Zależało nam na prostej produkcji, by ograniczyć się do tego, co esencjonalne, akustycznego akompaniamentu, brzmień, które sprawiały nam tyle radości w dawnych czasach La Maison.

Pomimo prostego choć niezwykłego instrumentarium, Heartache City to album niezwykle różnorodny i kolorowy. Utwór Forget Me Not czaruje pięknym brzmieniem ksylofonu, utwór Tim & Tina pokazuje jaśniejszą stronę duszy sióstr Casady i ciekawie kontrastuje z utworem tytułowym, malowanym mroczniejszą paletą dźwięków. Z kolei odświętny i romantyczny Un Beso odzwierciedla czas spędzony przez Biancę i Sierrę w Buenos Aires.

CocoRosie
11 maja 2016 roku, Klub Eskulap w Poznaniu
15 maja 2016 roku, Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz