Festiwal Conrada nominowany do International Excellence Awards 2016

Festiwal Conrada został nominowany do prestiżowej nagrody The London Book Fair International Excellence Awards 2016 w kategorii Festiwal Literacki. O nagrodę powalczy z południowoafrykańskim festiwalem Open Book oraz brazylijskimi Flupp i FLIP. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 12 kwietnia – w pierwszym dniu London Book Fair.

The London Book Fair International Excellence Awards – logotyp (źródło: materiały prasowe)

The London Book Fair International Excellence Awards – logotyp (źródło: materiały prasowe)

Nagrody, przyznawane wspólnie z UK Publishers Association (PA), wręczane są w 14 różnych kategoriach i mają na celu wskazanie najlepszych międzynarodowych inicjatyw i wydarzeń związanych z przemysłem książki. Nagradzani są zarówno międzynarodowi wydawcy akademiccy i naukowi, jak i wydawnictwa literatury dla dzieci, wydawnictwa translatorskie i inicjatywy związane z cyfrowymi innowacjami w dziedzinie literatury. W każdej kategorii do nagrody nominuje grono ekspertów z danej dziedziny.

Londyńskie Targi Książki to miejsce, gdzie cały świat wydawniczy przyjeżdża negocjować, kupować i sprzedawać prawa autorskie do treści dystrybuowanych w kanałach drukowanych, dźwiękowych, telewizyjnych, filmowych oraz cyfrowych. Targi, odbywające się każdego roku na wiosnę w jednej ze światowych stolic przemysłu wydawniczego i kultury, stanowią wyjątkową okazję do poznawania i wykorzystywania innowacji kształtujących przyszłość świata wydawniczego. London Book Fair to bezpośredni dostęp do czytelników, treści oraz rynków wschodzących. 45. edycja targów odbędzie się między 12 i 14 kwietnia w londyńskiej hali Olympii.

Festiwal Conrada, organizowany od 2009 roku przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Tygodnika Powszechnego, w krótkim czasie zyskał miano największego festiwalu literackiego w Europie Środkowej i jednego z bardziej znaczących na świecie. Podczas dotychczasowych edycji Festiwalu z czytelnikami spotkali się m.in. nobliści Orhan Pamuk, Herta Müller i Swietłana Aleksijewicz, a także Etgar Keret, Marjane Satrapi, Jaume Cabré, Paul Auster, Boris Akunin, Jeanette Winterson, Jonathan Franzen, Amos Oz, Robert Coover oraz doborowe grono polskich pisarzy i reportażystów, w tym Wiesław Myśliwski, Hanna Krall, Olga Tokarczuk, Marek Bieńczyk i Mariusz Szczygieł.

Festiwal Conrada – nominacja do The London Book Fair International Excellence Awards 2016
Ogłoszenie laureatów: 12 kwietnia 2016 roku
Londyńskie Targi Książki

Dodaj komentarz