Wewnętrzne pejzaże

9 marca Galeria Artus w Toruniu zaprasza na wernisaż wystawy Wewnętrzne pejzaże, gdzie można będzie oglądać pastele autorstwa Joanny Strzeleckiej-Traczykowskiej.

Joanna Strzelecka-Traczykowska, „Wewnętrzne pejzaże” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Strzelecka-Traczykowska, „Wewnętrzne pejzaże” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystka w swoich pracach w szczególny sposób buduje przestrzeń, która w nas – odbiorcach próbuje zaszczepić otwartość na to co nieznane, nieoczywiste czy nieprzewidywalne. Tą przestrzeń autorka otwiera przed nami w sposób symetryczny, posługując się motywem okna czy bramy.

Prezentowane pastele zwracają uwagę nie tylko użytymi formami, ale również kolorami. Autorka stopniuje odcienie jednego koloru, ale również łączy barwy ciepłe i zimne. Celem tych kontrastów jest pokazanie konieczności dokonywania ciągłych wyborów przez człowieka i związanych z tym przeżyć.

Joanna Strzelecka-Traczykowska – jest artystką dobrze znaną w toruńskim środowisku. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych UMK. Aktywnie działa na niwie życia kulturalnego Torunia od 1975 roku. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich i Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej prace można było podziwiać nie tylko na blisko 30 wystawach indywidualnych w całym kraju, ale również ekspozycjach międzynarodowych, jak chociażby kilkakrotnie na Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu.

Joanna Strzelecka-Traczykowska, Wewnętrzne pejzaże
Od 9 marca od 1 kwietnia 2016 roku
Wernisaż: 9 marca 2016 roku, godzina 18.30
Centrum Kultury Dwór Artusa (Galeria Artus)
Toruń

Dodaj komentarz