• 2016-03-08

7. OKK! design – Design od kuchni

Design od kuchni to motyw przewodni 7. edycji spotkań z dobrym wzornictwem OKK! design, na które zapraszani są przedstawiciele firm wnętrzarskich, reprezentanci środowiska akademickiego, czołowi projektanci form przemysłowych i ludzie ze świata designu. Wydarzenie odbędzie się 14 marca w przestrzeni Mysia 3 w Warszawie.

Elfa, „Kontor Helma Vit” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Elfa, „Kontor Helma Vit” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl spotkań OKK! design trwa już od 4 lat i na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń związanych ze światem dobrego projektowania i designu. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2012 roku. Pomysłodawczynią i twórcą spotkań jest Olga Kisiel-Konopka, właścicielka marki OKK.

W programie:

Wykłady gości specjalnych:

 • Robert Majkut – znany na całym świecie designer, ekspert w projektowaniu dla biznesu, Dyrektor Generalny w firmie Robert Majkut Design – jednej z najbardziej cenionych firm branży kreatywnej w Polsce, współwłaściciel firmy, współtwórca marki i główny projektant w Whaletone Ltd. Wielokrotnie nagradzany i doceniany za swoją działalność przez środowiska branżowe oraz dziennikarskie m.in. w 2004 roku utytułowany przez British Council wyróżnieniem Rising Star i w 2007 roku nominowany do ElleStyle Awards w kategorii dobry design. Laureat European Property Awards 2015/2016 w kategorii Leisure Interior Design za projekt Multikino Złote Tarasy.
 • Krystyna Łuczak-Surówka – historyk i krytyk designu. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki UJ, gdzie jako pierwsza obroniła pracę magisterską, a następnie doktorską z historii polskiego wzornictwa. Obecnie pracuje nad habilitacją – monografią Teresy Kruszewskiej. Wykładowca warszawskiej ASP. Współtwórczyni marki Vzór przywracającej klasyki polskiego wzornictwa. Założycielka i organizator akcji charytatywnej Design dla zwierząt. Niezależny konsultant projektów wdrożeniowych dla firm. Specjalistka w zakresie polskiego designu. Jeden z ekspertów w filmie Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa. 
 • Ewa Czerny – architektka i projektantka wnętrz z wrocławskiej pracowni 3XA, którą prowadzi wspólnie z architektami Maciejem Kowalukiem i Łukaszem Reszką. Prowadząca program telewizyjny Podzielić M2.

Prelekcje i prezentacje produktowe w części merytorycznej:

 • Galeria Heban
 • Peka
 • Studio Prostych Form
 • Elfa
 • Cotton&Co
 • Klafs

Wydarzenia towarzyszące:

 • Prezentacja kuchni Aster Cucine dostępnej w Galerii Heban
 • Premiera innowacyjnego systemu Sparring+ marki Elfa
 • Wystawa  polskiego designu przygotowana przez Długa showroom
 • EcoMalta – naturalna, w pełni ekologiczna innowacyjna struktura kwarcowa

Spotkanie poprowadzi Anna Dec.

Mysia 3 – to miejsce w sercu Warszawy, między Placem Trzech Krzyży a „palmą” na Rondzie De Gaulle’a. W budynkach przy Mysiej mieścił się w czasach komuny urząd cenzury, który przez kilkadziesiąt lat kontrolował książki, teksty piosenek, a nawet szkolne podręczniki. Dzisiaj to samo miejsce wypełniają sklepy z modą, akcesoriami, biżuterią czy wyposażeniem wnętrz, a adres polecony został jako jedyne miejsce na zakupy w Warszawie przez magazyn „New York Times”. Mieści się tu również galeria fotografii Leica Gallery, która na swoim koncie ma wystawy takich artystów jak Elliott Erwitt czy Vivian Meier. Mysia 3 przyciąga miłośników loftowych klimatów, dobrej mody, prostoty, jakości i niepowtarzalnego stylu.

Za aranżację przestrzeni odpowiadać będzie projektantka wnętrz, dziennikarka i wykładowczyni Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska.

7. OKK! design – Spotkania z dobrym wzornictwem. Design od kuchni
14 marca 2016 roku
Spotkanie szkoleniowo-konferencyjne: 14 marca 2016 roku, godz. 13.00–20.oo
Mysia 3
Warszawa

Dodaj komentarz