• 2016-03-07

Opowieści o zwyczajnym szaleństwie w Teatrze Collegium Nobilium

„Nie wierzę w silne charaktery zmieniające świat” – mówi Petr Zelenka i pewnie dlatego jego bohaterowie są tak ujmująco nieporadni, uwikłani w absurdalne sytuacje, dziwactwa, natręctwa i fobie. Autor przygląda się im bez patosu, pozostając wiernym tradycji mądrego czeskiego humoru spod znaku Hrabala i Havla. Premiera spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Aktorskiego już 14 marca.

„Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Opowieści o zwyczajnym szaleństwie pełne są zabawnych epizodów i niebanalnych postaci, które, z pozoru groteskowe, w rzeczywistości są samotnymi, desperacko pragnącymi miłości ludźmi. Zaangażowani w dziwne związki emocjonalne, nieustannie zmagają się z brakiem zrozumienia, za wszelką cenę próbują przetrwać w rzeczywistości niezrealizowanych pragnień i kalekich relacji. Nie potrafią ocenić, czy szaleństwo tkwi w nich czy w otaczającym ich świecie. A może jedyne rozwiązanie, które pozwoliłoby wyrwać się z beznadziei codzienności, to zwyczajnie „wysłać siebie gdzieś daleko, zapakowanego w paczce, jako przesyłkę pocztową”?

Tłumaczenie: Krystyna Krauze
Reżyseria: Marcin Hycnar
Scenografia i kostiumy: Martyna Kander
Muzyka: Mateusz Dębski
Występują: Karolina Bacia, Justyna Kowalska, Joanna Sokołowska, Julia Łukowiak, Weronika Humaj, Maciej Zuchowicz, Szymon Roszak, Filip Milczarski, Kacper Burda, Kamil Szklany, Adam Machalica, Maciej Cymorek

Opowieści o zwyczajnym szaleństwie
Premiera: 14 marca 2016 roku
Następne spektakle: 15–17, 20–23 marca 2016 roku, godz. 19.00
Teatr Collegium Nobilium w Warszawie

Dodaj komentarz