Visioni/Wizje. Pejzaże sztuki polskiej i włoskiej

Wystawa Visioni/Wizje prezentuje obrazy, rzeźby i fotografie dwunastu włoskich artystów wybranych z galerii Transvisionismo w Castell’Arquato (w prowincji Piacenza) oraz dwunastu polskich artystów wybranych przez Galerię Sztuki Współczesnej Labirynt z Krakowa. Zrodzone z długoletniej współpracy obu galerii wydarzenie wystawiennicze stanowi część szerokiego programu międzynarodowych wymian artystycznych i kulturalnych, dzięki czemu wystawę od ubiegłego roku pokazują równolegle galerie i ośrodki sztuki w Polsce i we Włoszech.

Małgorzata Bielecka, „Rozmarzenia” (źródło: materiały prasowe)

Małgorzata Bielecka, „Rozmarzenia” (źródło: materiały prasowe)

Ideą przewodnią wystawy Visioni/Wizje jest swoboda technik oraz maksymalna wolności stylu i ekspresji. Zaproszeni artyści reprezentują odmienne nurty sztuki współczesnej, posługują się różnymi konwencjami i językami plastycznej wypowiedzi. Inny jest też ich temperament twórczy. Łączy ich jednak przywiązanie do tradycji rozumianej jako punkt odniesienia do własnych rozwiązań i przemyśleń twórczych.

W skład grupy polskiej wchodzą artyści będący przedstawicielami środowisk twórczych z miast, w których prezentowana będzie wystawa w Polsce. Oprócz artystów krakowskich, takich jak m.in. prof. Teresa Żebrowska czy Maciej Gryglaszewski, wezmą w niej udział artyści związani z Kielcami (prof. Małgorzata Bielecka i dr Teresa Ślusarek), z Zakopanm (Anna Schumacher i fotografik Zbigniew Ładygin) i Opolem (prof. Edward Syty). Z Częstochowy na wystawę został zaproszony Monstfur.

Organizatorzy wystaw w Polsce: Transvisionismo Studio, e Laboratio d’Arte (Castell’Arquato, Włochy), Galeria Labirynt No2 (Kraków), Stowarzyszenie Forum Innowacyjności Odin (Kraków).

Visioni/Wizje. Pejzaże sztuki polskiej i włoskiej
Wernisaż: 11 marca 2016 roku, godz. 18.00
Od 12 marca do 10 kwietnia 2016 roku
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Dodaj komentarz