• 2016-03-04

Anguana

Anguana to pierwsza płyta Natalii Moskal, która ukaże się za pośrednictwem portali streamingowych. Zapowiada ją singiel i teledysk Foreign stranger. Album współtworzyli znani i cenieni producenci muzyczni: Marek i Bartosz Dziedzicowie oraz Łukasz Maron. Anguanę charakteryzuje dualizm brzmień – spokojne utwory przeplatają się z bardziej rytmicznymi dźwiękami. Ich wspólnym mianownikem jest elektro-pop. Za teksty w języku polskim odpowiadają: Radek Łukasiewicz (zespół Pustki) oraz Zuzia Wrońska (Ballady i romanse).

Natalia Moskal, „Anguana” – okładka albumu (źródło: materiały prasowe)

Natalia Moskal, „Anguana” – okładka albumu (źródło: materiały prasowe)

Różnorodoność – to słowo, które najlepiej oddaje charakter debiutanckiej EP-ki Natalii Moskal. Utwory, które znalazły się na Anguanie, kontrastują ze sobą pod względem brzmień, użytych technik i efektów. Muzyka elektroniczna została tutaj połączona z żywymi instrumentami, m.in. pojawia się jeden z najstarszych insrumentów dętych na świecie, używany przez australijskich aborygenów – didgeridoo. Ponadto na płycie można usłyszeć perkusję, fortepian, gitarę, czy banjo.

Udało mi się osiągnąć różnorodność brzmień dzięki producentom, którzy przyjęli ode mnie zaproszenie do współpracy, dzieląc się ze mną swoim doświadczeniem i pomysłami. Bardzo zależało mi na tym, aby kompozycje prezentowały moje dwa oblicza – to bardziej spokojne oraz to dynamiczne, rozedrgane, goniące za wieloma rzeczami jednocześnie – mówi Natalia Moskal.

Oprócz muzykiNatalia spełnia się jako tłumaczka książek. Obecnie pracuje nad pierwszym polskim przekładem książki Esther Kreitman, siostry I.B. Singera.

Natalia Moskal | Anguanie
4 marca 2016 roku
Studio Besta

Dodaj komentarz