Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2016

W dniach 22–24 kwietnia w Krakowie odbędzie się Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2016. To odbywający się od pięciu lat projekt promujący sztukę współczesną w przestrzeni Krakowa.

Cracow Gallery Weekend KRAKERS, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cracow Gallery Weekend KRAKERS, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przez ten czas jego forma – stworzona na podstawie innych tego typu wydarzeń z całego świata – osiągnęła nową, zupełnie indywidualną jakość, ukierunkowaną przede wszystkim na odkrywanie i pobudzanie rozwoju współczesnego rynku sztuki. W tym celu Krakers podejmuje współpracę nie tylko z największymi galeriami, ale także z niezależnymi ośrodkami działalności artystycznej, sprzeciwiając się propagowaniu stereotypu konserwatywnego estetycznie Krakowa.

Do udziału w Cracow Gallery Weekend obok galerii prywatnych zapraszane są instytucje publiczne, fundacje, stowarzyszenia, project roomy, nieformalne grupy i inicjatywy. Krakers stawia przed sobą bowiem zadanie jakim jest zwrócenie uwagi na niezależną sztukę współczesną, która poszerza ofertę kulturalną miasta i aktywizuje jego mieszkańców. Wydarzenie promuje miejsca poświęcone kulturze, dąży do konsolidacji krakowskiego środowiska artystycznego oraz utworzenia współpracującej platformy kulturalnej, przy zachowaniu specyfiki poszczególnych miejsc.

W program piątej edycji Cracow Gallery Weekend Krakers oprócz 30 galerii prywatnych i nieformalnych inicjatyw włączone zostały instytucje publiczne – Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Galeria Bunkier Sztuki, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka.

Po raz kolejny zapraszamy na akcję Weekend Sztuka + Książka, która dotyczyć będzie literackiego wymiaru sztuki – w wybranych krakowskich księgarniach od 22 do 24 kwietnia, skorzystać będzie można z atrakcyjnych rabatów na wydawnictwa związane ze sztuką.

Na wszystkie wydarzenia w ramach Cracow Gallery Weekend KRAKERS wstęp bezpłatny.

Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2016
Od 22 do 24 kwietnia 2016 roku
Kraków

Dodaj komentarz