Wykreuj wizerunek z fotografią biznesową

Fotografia biznesowa to istotny element kreowania wizerunku firmy lub instytucji – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest to specjalny rodzaj fotografii skierowany przede wszystkim do prezesów firm oraz ich pracowników (głównie managerów), ale także: kadry wykładowczej, pracowników administracji publicznej, prawników oraz radców prawnych, pracowników banków i innych instytucji finansowych.

Źródło: materiały prasowe

Źródło: materiały prasowe

Z biznesowych sesji fotograficznych powinny skorzystać wszystkie osoby, których praca wiąże się z consultingiem, doradztwem i szkoleniami – bez względu na branżę. Porządne zdjęcie w folderze firmy, na stronie internetowej, czy na identyfikatorze to komunikat dla otoczenia: jestem profesjonalistą.

Ludzka twarz biznesu

Każdą firmę tworzą ludzie, a odpowiednio dobrana kadra (od zarządu, przez managerów, po szeregowych pracowników), złożona z wysokiej klasy profesjonalistów to klucz do sukcesu. Dbałość o wizerunek firmy to obowiązek osób nią zarządzających –zarówno pracownicy, jak i potencjalni klienci muszą być przekonani o tym, że mają do czynienia z ludźmi kompetentnymi, charakteryzującymi się wysoką kulturą osobistą, wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi na sprawne i efektowne realizowanie powierzonych im zadań. Ważną częścią tego wizerunku są właśnie specjalistyczne zdjęcia portretowe, które przedstawiają pracownikom i klientom poszczególnych fachowców (indywidualnie lub grupowo) – komunikując o poważnym podejściu do każdego powierzanego im zlecenia i przekazując jednoznacznie pozytywny obraz biznesu.

Sesja biznesowa w studiu

Sesja w studiu umożliwia efektowną współpracę fotografa z osobą fotografowaną, bez czynników, które mogą zakłócić jej przebieg (zmiennych warunków atmosferycznych, rozpraszających dźwięków i świateł). To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć zdjęcia portretowe na jednorodnym kolorystycznie tle oraz możliwość ich późniejszego dowolnego przeaaranżowania. Dzięki popularnej metodzie tzw. szparowania (proces wycinania postaci z tła) – możemy uzyskać pożądany efekt, umieszczając osobę w wybranej scenerii (jakiekolwiek zdjęcie, grafika i kolor) i dodając elementy identyfikacji wizualnej – choćby logo firmy. Sesja w studiu to również możliwość zbudowania lub odtworzenia dowolnej scenografii – wszystko zależy od indywidualnych ustaleń na linii: firma zamawiająca zdjęcia portretowe – fotograf. Profesjonalne studio fotograficzne wyposażone jest w najwyższej jakości sprzęt, który maksymalnie ułatwia zrobienie zdjęć, z których zadowolone będą wszystkie strony procesu. To również komfort pracy – zarówno dla fotografa, jak i osoby portretowanej.

Sesja biznesowa na wyjeździe

Dobre zdjęcia portretowe, które z powodzeniem można użyć w materiałach i folderach firmowych mogą być równie efektem sesji zdjęciowej zrealizowanej w siedzibie firmy, w biurze lub dowolnym plenerze. W plenerowych sesjach biznesowych duża przestrzeń umożliwia skomponowanie zdjęcia tak, aby uwypuklić zalety portretowanej osoby i zgubić ewentualne mankamenty urody. Dobór tła nigdy nie może być przypadkowy – skoro zdecydowaliśmy się na sesję plenerową to tło stanowi kontekst fotografii i samo w sobie jest również komunikatem dla potencjalnych klientów. Uniwersalnymi motywami, które pojawiają się w tle fotografii biznesowych są np. antyki (odrestaurowane stare biurko, biblioteczka, stylizowane meble) i kolumny – te elementy mają podkreślać przywiązanie danej firmy do tradycji i oparcie filozofii biznesu na stabilnych filarach. Jeżeli z kolei w tle umieścimy nowoczesne elementy, detale szklane, stalowe, czy z gładkiego marmuru – komunikujemy postępowość naszego biznesu i otwartość na nowe technologie. Należy jednak pamiętać, że tło powinno być spójne z branżą, w której działa firma oraz podkreślać jej charakter, a nie jedynie nawiązywać do obowiązujących w niej zasad. Idealnym rozwiązaniem może się zatem okazać sesja biznesowa realizowana w miejscu pracy – w ten sposób pokazujemy nie tylko siebie i zespół ludzi, ale również środowisko pracy. Sesje w plenerze obarczone są oczywiście pewnymi czynnikami, które mogą zakłócać przebieg pracy fotografa: hałas, ruch, światło, warunki pogodowe.

Dodaj komentarz