• 2016-03-03

10. Metropolitan Opera: Live in HD w Kinie Praha!

W sobotę 5 marca w Kinie Praha odbędzie się retransmisja spektaklu operowego Manon Lescaut Giacomo Pucciniego w reżyserii Sir Richarda Eyre. W rolach głównych wystąpią: Kristine Opolais, Roberto Alagna, Massimo Cavalletti oraz Brindley Sherrat. To już ósma retransmisja w jubileuszowym sezonie.

„10. The Metropolitan Opera: Live in HD” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„10. The Metropolitan Opera: Live in HD” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Z okazji jubileuszu – 10. sezonu transmisji z The Metropolitan Opera – nowojorska scena postanowiła przypomnieć widzom cyklu Zaczarowany flet Mozarta w reżyserii Julie Taymor. Na początku lat 90. wyreżyserowała ona filmową wersję opery Króla Edypa Strawińskiego z wykorzystaniem wielkich ruchomych lalek. Producentem przedsięwzięcia był Peter Gelb, obecny dyrektor Met. Zaczarowany flet to pierwszy spektakl transmitowany w HD przez Met. To prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami – idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy miłością do opery pragną zarazić swoje dzieci lub wnuki. Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny.

Dziesiąty sezon transmisji The Metropolitan Opera: Live in HD to wyjątkowo jedenaście pokazów, w tym dziesięć na żywo, i pięć nowych tytułów, dotychczas niepokazywanych w ramach tego wielokrotnie nagradzanego cyklu. Z okazji 10. rocznicy transmisji Live in HD będzie można zobaczyć (jako jedenasty tytuł) retransmisję Zaczarowanego fletu Mozarta, która zapoczątkowała cykl w 2006 roku.

The Metropolitan Opera: Live in HD
5 marca 2016 roku: Manon Lescaut Giacomo Pucciniego
Kino Praha w Warszawie

Dodaj komentarz