• 2016-03-03

Monosytuacje na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego

6 marca Instytut Grotowskiego rozpoczyna czwartą edycję cyklu małych form teatralnych Monosytuacje. W programie trzy spektakle, które zostaną zaprezentowane gościnnie na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Małgorzata Szczerbowska, „Sprzedam”, fot. Karol Jarek (źródło: materiały prasowe)

Małgorzata Szczerbowska, „Sprzedam”, fot. Karol Jarek (źródło: materiały prasowe)

W ramach Monosytuacji swoje spektakle zaprezentują: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska i Kamila Klamut. Cykl rozpocznie się 6 marca o godz. 18.00 (kolejne pokazy tego samego dnia o 20.30 oraz 7 marca o 19.00) spektaklem Linatendu w wykonaniu Anny Krotoskiej. Będzie to opowieść o bólu i stracie, wyreżyserowana przez aktorkę Alexandrę Kazazou. Spektakl został nagrodzony na Wrocławskich Spotkaniach Teatru Jednego Aktora 2014.

Od 9 do 11 marca o godz. 19.30 będzie można ponownie zobaczyć spektakl Sprzedam Małgorzaty Szczerbowskiej w reżyserii Szymona Kaczmarka. Inspiracją do napisania scenariusza spektaklu były wykłady w ramach kursu wiodącego Stulecie aktorów. Sztuka aktorska w teatrze Zachodu między XIX a XXI wiekiem Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań realizowanego w Instytucie Grotowskiego w roku akademickim 2013/2014.

Sprzedam to spektakl, w którym jedna aktorka identyfikuje w sobie różne kobiety. To historie, które każdego dnia pojawiają się na internetowych portalach. Fanka RPG, kulturystka, pilotka UAV czy kobieta, która śledząc istnienie Boga, samotnie podróżuje przez świat. Aktorka przymierza je do siebie i próbuje w sobie oswajać, zadaje pytania i szuka odpowiedzi. Sprzedam to forma interaktywna, to dialog z widzem i próba komunikacji wzajem – mówi Małgorzata Szczerbowska.

Ostatnim spektaklem prezentowanym podczas Monosytuacji będzie Camille w wykonaniu Kamili Klamut, aktorki Teatru ZAR, której będzie towarzyszyć Ewa Pasikowska. Spektakl był prezentowany podczas poprzednich edycji małych form teatralnych. Współautorką spektaklu jest Mariana Sadovska. Camille to historia inspirowana życiem Camille Claudel, rzeźbiarki, która ostatnie trzydzieści lat swego życia spędziła w zakładzie psychiatrycznym. Spektakl będzie można zobaczyć 12 i 14 marca o godz 19.00 oraz 13 marca o godz. 18.00.

Wszystkie przedstawienia powstały w ramach rezydencji artystycznych w Instytucie Grotowskiego i zostaną zaprezentowane we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

4. Monosytuacje
Od 6 do 14 marca 2016 roku
Organizator: Instytut Grotowskiego we Wrocławiu
Miejsce prezentacji: Wrocławski Teatr Współczesny

Dodaj komentarz