• 2016-03-03

In Between Festivals

In Between Festivals to nie kolejny festiwal, tylko całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Przez cały 2016 rok do Wrocławia przyjeżdżać będą jazzowi muzycy i tancerze z Berlina, by spotykać się z wrocławską publicznością i polskimi wykonawcami w miejscach rozsianych po całym mieście. 17 marca wystąpią Olaf Rupp i grupa Gulf of Berlin.

„In Between Festivals” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„In Between Festivals” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gitarzysta Olaf Rupp potrafi przekształcić swój instrument w prawdziwy generator dźwięków. Muzykę improwizowaną gra od dwunastego roku życia, a gitarę trzyma w pozycji pionowej. Do tej nietypowej pozycji zainspirował go strunowy instrument szarpany zwany pipą, albo chińską lutnią. Rupp ma za sobą dziesiątki koncertów na całym świecie. Występował między innymi z Lol’em Coxhill’em, Michael’em Wertmüllerem, Peterem Brötzmannem, Johnem Zornem, Joe Williamson’em, Paulem Lovensem, Tristanem Honsingerem, Butchem Morrisem czy Tonym Buckiem.

Gulf of Berlin to czołowi przedstawiciele niemieckiej sceny muzyki improwizowanej mówią własnym, wyraźnym i rozpoznawalnym głosem. Ullmann, Gschlößl, Fink i Leipnitz – wprowadzają słuchacza w świat muzycznego dialogu, ukazując intuicyjny i niewerbalny sposób komunikacji. W free jazzowym wyrazie berlińskiego składu znajdziemy odniesienia do klasyki gatunku, jak i do zupełnie świeżych trendów.

Gebhard Ullmann – saksofon tenorowy, klarnet basowy
Gerhard Gschlößl – suzafon, puzon
Johannes Fink – kontrabas, wiolonczela
Jan Leipnitz – perkusja

In Between Festivals
17 marca 2016 roku, godz. 20.00
Ośrodek Postaw Twórczych we Wrocławiu

Dodaj komentarz