• 2016-03-02

Na dwa głosy – Ale Kino

13 marca odbędzie się drugi koncert z cyklu Na dwa głosy – Ale Kino, podczas którego zostaną zaprezentowane polskie i światowe przeboje z filmów i seriali takich jak m.in. Dirty Dancing, Robin Hood, Gorączka sobotniej nocy, Akademia Pana Kleksa, Jan Serce w nowych, niejednokrotnie zaskakujących aranżacjach.

„Na dwa głosy – Ale Kino”− plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Na dwa głosy – Ale Kino”− plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monika Wiśniowska-Basel to wokalistka, autorka tekstów i licencjonowana nauczycielka śpiewu. Ukończyła Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Przez wiele lat szlifowała swój głos pod okiem takich artystów jak: Marek Bałata, Grażyna Łobaszewska, Ewa Bem, Ewa Uryga, Naomi Isaacs, Sibel Kose. Była półfinalistką 4. edycji Idola oraz wielu międzynarodowych festiwali w kraju i za granicą. W 2006 roku wraz z Tomaszem Baselem założyła swój pierwszy zespół Coffee Break, grający muzykę z pogranicza energicznego soulu, popu i funky. Oprócz tego bierze udział w innych projektach muzycznych, m.in. Opole Gospel Choir, Soul City.

Monika Wiśniowska-Basel dysponuje ciepłym, a jednocześnie mocnym i zadziornym głosem, popartym paletą emocjonalnych odcieni. Jej naturalność podczas występów scenicznych przyciąga słuchaczy, niezależnie od wieku czy preferencji muzycznych. Siłą jej głosu jest umiejętność ujawniania prawdziwych, nie udawanych emocji. Jak sama przyznaje, doskonale odnajduje się w każdej stylistyce, jednak najbliższe jej sercu są nastrojowe utwory poparte akustycznymi brzmieniami.

Michał Bober to wokalista, manager i dziennikarz. Z zamiłowania jest podróżnikiem i pasjonatem języka i kultury rosyjskiej. Od 2002 roku jest członkiem Opole Gospel Choir. Od kilku lat współpracuje z wrocławskim zespołem FreeWolni. Jest także założycielem, członkiem oraz managerem zespołu Soul City, który dotarł do ćwierćfinału programu X Factor (II edycja). Michał tworzy także wraz z Moniką Wiśniowską duet, którego ciekawe brzmienie już zostało docenione w konkursie Pejzaż bez Ciebie, w którym otrzymali Nagrodę Publiczności. W 2011 reprezentowali Polskę na jednym z najważniejszych rosyjskich festiwali młodych talentów New Wave (Łotwa). Udało im się przebrnąć przez kilka tysięcy zgłoszeń z całego świata i dotrzeć do ścisłego finału.

Skład zespołu:
Monika Wiśniowska-Basel – wokal
Michał Bober – wokal
Jacek Mełnicki – wokal, piano
Tomasz Basel – piano
Michał Wilczyński – gitara
Piotr Sypień – gitara basowa
Tomasz Garbera – perkusja

Na dwa głosy – Ale Kino
13 marca 2016 roku, godz. 18.00
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Dodaj komentarz