• 2016-03-02

Czas na Bang Gang!

Grupa przyjaciół podczas jednej z wakacyjnych imprez wymyśla odważną zabawę, którą nazywa Bang Gang. Nie grasz, nie liczysz się… Francuski film bez zahamowań opowiada o seksie, miłości, przyjaźni i wolności. Bang Gang w kinach od 11 marca!

„Bang Gang”, reż. Eva Husson (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Bang Gang”, reż. Eva Husson (źródło: materiały prasowe organizatora)

Współczesna historia miłosna. Dwie przyjaciółki, George i Laetitia, zabijają wakacyjną nudę na imprezach w domu Alexa. Podczas jednego wieczoru przebojowa George prowokuje grę w Bang Gang, która szybko staje się obowiązkowym punktem następnych imprez. Seks, alkohol, narkotyki, zabawa do samego rana – bez zahamowań, wszystko zostaje wśród znajomych. Ale beztroski czas szybko się kończy, kiedy George odkrywa, że chłopak, w którym jest zakochana, zdradza ją z najlepszą przyjaciółką. A na dodatek Bang Gang zaczyna wymykać się spod kontroli.

Debiutancki film francuskiej reżyserki to hipnotyzująca i pozbawiona zahamowań opowieść o seksie, miłości, przyjaźni i wolności. Eva Husson nie szuka skandalu, lecz opowiada o młodych ludziach ze szczerością i zrozumieniem, tak jak twórcy kultowego brytyjskiego serialu Skins. Bang Gang swoją otwartością i bezkompromisowością przypomina również śmiałe i pozbawione uprzedzeń wobec seksualności dzieła Sofii Coppoli i Xaviera Dolana, ale francuska reżyserka wnosi do tych historii o dojrzewaniu i wolności swoje własne, autorskie spojrzenie, tworząc filmowy portret młodych ludzi.

Film Bang Gang doceniono na Festiwalu Kina Europejskiego Les Arcs, gdzie zdobył Nagrodę Jury, Nagrodę Jury Studenckiego, Nagrodę za Najlepszą Muzykę Filmową oraz Specjalną Nagrodę Cineuropa.

Bang Gang
Reż. Eva Husson
Premiera: 11 marca 2016 roku
Dystrybutor w Polsce: M2 Films

Dodaj komentarz