• 2016-03-01

88 filmów w Konkursie głównym O!PLA

Zakończył się etap preselekcji filmów zgłoszonych na IV Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2016. Spośród 185 zgłoszeń do Konkursu Głównego wybranych zostało 88 animacji. Z kolei w konkursie Teraz Dzieci Mają Głos! wezmą udział aż 24 filmy. Czwarta edycja największego na świecie festiwalu polskiej animacji rozpocznie się 20 marca w rekordowej liczbie 69. miejscowości w Polsce.

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2016 – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2016 – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas przeglądy zobaczymy zarówno filmy twórców początkujących, jak i mistrzów animacji (Witold Giersz), filmy ze szkół artystycznych w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie, czołówkę polskiego off’u, zdumiewające wideoklipy dla artystów reprezentujących całe spektrum brzmień – od rapu i rocka przez elektronikę po metal, animowane abstrakcje i fraszki trwające kilka sekund, a na dokładkę – najnowsze polskie animacje dla dzieci, które obecnie przeżywają swój renesans.

Jak co roku O!PLA odwiedzi zarówno duże miasta, jak i bardzo małe miejscowości. Będzie w bibliotekach, domach kultury, galeriach sztuki, kinach, klubokawiarniach, pubach. Po raz pierwszy pojawi się także w liceach plastycznych (Katowice, Łomża, Nałęczów, Słupsk) i Kinach za Rogiem (Olszyny, Pionki, Płock, Radomsko, Tarczyn).

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2016
Od 20 marca do 15 maja 2016 roku

Dodaj komentarz