• 2016-02-29

Without music I am nothing

Wereszczyński i La Época tworzą spektakl nie tylko z kartek prawdziwej historii – tworzą go, łącząc różne gatunki i konwencje teatralne, odmienne techniki tańca i style muzyczne. Afro kubańskie, latynoskie rytmy łączą się z rumbą, mambo-salsą i baletem przy gorących rytmach energetyzującej, akustycznej muzyki. Premiera w Gdyni.

„Without music I am nothing”, reż. Josué Joseph La Época, Przemysław Wereszczyński, fot. Bogna Kociumbas (źródło: materiały prasowe)

„Without music I am nothing”, reż. Josué Joseph La Época, Przemysław Wereszczyński, fot. Bogna Kociumbas (źródło: materiały prasowe)

Without music I am nothing to taneczny manifest pełen pełnokrwistego, ekstatycznego, energetycznego tańca. Ma inspirować do odważnego przekraczania sztywnych granic i spełniania marzeń.

Fuzja dwóch ciał, dwóch żywiołów, dwóch sztuk, dwóch miast, zderzenie dwóch energii: Nowego Jorku i Gdyni. Josué Joseph La Época to nowojorczyk, który tańczy muzykę. Twórca stylu tańca, w którym to on może decydować o jego charakterze. Przemek Wereszczyński to niewyczerpane ciało i dusza Gdyni, osadzone w gorących rytmach.

Josué Joseph La Época to nowojorski muzyk, wielokrotnie nagradzany kompozytor (ERS Salsa Grammy Award), producent, reżyser oraz dyrektor La Época, gdzie propaguje wiedzę o salsie, jej korzeniach, twórcach, odmianach i tworzących ją rytmach. Tańczy Mambo, Rumbę i Salsę. Jest synem Alfonso „El Panameno”, basisty legendarnych nowojorskich orkiestr, słynnej Ballroom Palladium, występującego z takimi artystami jak Tito Puente, Celia Cruz, Arsenio Rodriguez, Machito czy Johnny Pacheco. Obecnie mieszka w Polsce, prowadzi zajęcia w studiach tańca i na międzynarodowych festiwalach tanecznych.

Przemek Wereszczyński jest tancerzem, aktorem, choreografem i dyplomowanym pedagogiem tańca. Inspiruje nie tylko ruchem, ale też charyzmą i osobowością. Jest założycielem jednej z największej w Polsce szkół salsy The Salsa Kings. Choreograf You Can Dance w Polsce i na Ukrainie oraz innych programów o tematyce tanecznej. Był asystentem głównego choreografa oraz tancerza filmu Kochaj i tańcz. Jest Wicemistrzem Świata w Salsie, Mistrzem Polski w Salsie, II Wicemistrzem Polski w zawodowym tańcu towarzyskim.

Without music I am nothing
Premiera: 11 marca 2016 roku
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz