• 2016-02-29

Short Waves Festival 2016

Krótko, intensywnie, emocjonująco. Short Waves Festival już od 15 do 20 marca 2016 roku wypełni Poznań najciekawszymi krótkimi metrażami z całego świata.

Short Waves Festival 2016, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Short Waves Festival 2016, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Short Waves Festival, czyli najbardziej treściwy festiwal krótkiego kina odbędzie się w Poznaniu już po raz ósmy. Tym razem pod hasłem we are open, oznaczającym otwartość na otaczający nas świat, ludzi i nowatorskie pomysły. SWF 2016 to także otwartość pod względem formalnym. Przełamując klasyczny format festiwalu, Short Waves wychodzi poza sztywne ramy czasowe – nie ma początku, nie ma końca. Na Festiwal składa się wiele wydarzeń, odbywających się w trakcie całego roku i na terenie całego kraju.

Główny konkurs Festiwalu, Poznań Open, został otwarty dla twórców z całego świata, po raz pierwszy zyskując międzynarodowy charakter. Oprócz tego SWF to jedyne w swoim rodzaju konkursy Best of Seven i Dances with Camera. Wyjątkowe Random Home Cinema, czyli niepowtarzalne pokazy w prywatnych mieszkaniach Poznaniaków. Nie zabraknie także filmów z pogranicza eksperymentu i video-artu w ramach Art Shorts i Poznań Wave. W programie znajdzie się również wiele ciekawych wydarzeń branżowych w ramach Poznań Industry Days oraz warsztatów. Emocji nie zabraknie również w jedynym w swoim rodzaju Klubie Festiwalowym, który kilkukrotnie zmieni swoją lokalizację, aby umożliwić uczestnikom festiwalu wielowymiarowe doświadczenie miasta.

Short Waves Festival 2016
Od 15 do 20 marca 2016 roku
Poznań

Dodaj komentarz