• 2016-02-29

Domi June | Faces

26 lutego do sklepów trafił debiutancki album Domi June Faces. To dzieło bardzo oryginalne, zawierające elementy world music, osadzone w stylistyce łączącej wschodni i południowy temperament. Do współpracy nad płytą wokalistka zaprosiła zespół wybitnych światowych muzyków.

Domi June  – fotografia (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Domi June – fotografia (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Dominika Ziemnicka, występująca pod artystycznym pseudonimem Domi June, to wokalistka urodzona w Poznaniu, w rodzinie akademickich muzyków. Z wykształcenia italianistka i wokalistka grająca na skrzypcach i fortepianie. Niegdyś uczennica Krytystyny Prońko, dziś sama jest uznaną i cenioną trenerką wokalną (szkoli głos m.in. Magdy Welc, laureatki III edycji Mam Talent, pracuje z młodzieżą w Teatrze Roma).

Faces to autorski projekt Dominiki zrealizowany na płaszczyźnie wielokulturowych inspiracji muzycznych osadzony w nu i etno jazzie, czasami sięgający korzeniami aż do Czarnej Afryki. Całość zaś oscyluje wokół estetyki smooth jazzowej. Z jednej strony dźwięki subtelne, melodyjne i refleksyjne, z drugiej pełne werwy, energetyczne rytmy. Fonograficzny debiut Dominiki to mariaż Polski, Angoli, Portugalii, Kanady i Maroka, skąd pochodzą muzycy towarzyszący Artystce na płycie. Całość została nagrana i zrealizowana w Portugalii.

Domi June | Faces
26 lutego 2016 roku
Fonografika

1 komentarz do artykułu “Domi June | Faces”

  1. Krzysztof Jeske

    Alez talent! Absolutnie nowa supergwiazda na firmamencie polskiej muzyki! Co za glos, uroda, swiezosc! Wreszcie Ktos nieznany z zadnych “ikstalentow”, kto umie zaspiewac jedna piosenke, tylko solidnie wyksztalcona wokalistka, ze świetnymi muzykami w swietnych aranzacjach. A myslalem, ze smooth jazz umiera… :) gratuluje! Słucham non stop!

Dodaj komentarz