• 2016-02-27

Billy Cobham wystąpi podczas ICE Jazz

16 marca Billy Cobham wystąpi wraz ze swoim zespołem w ramach nowego cyklu ICE Jazz, zorganizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

„Billy Cobham w ICE Kraków” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Billy Cobham w ICE Kraków” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Billy Cobham jest autentyczną legendą bębnów, choć stroni od sławy. Zasłynął z gry w legendarnym Mahavishnu Orchestra, które tworzył w oryginalnym składzie w 1970 roku oraz w projektach wielkiego Milesa Davisa. Na trwałe zmienił rolę perkusji w zespole, zarówno jeśli chodzi o jazz, jak i rock. Jego styl gry, łączący siłę i nieskazitelną precyzję, wywarł wpływ na wielu muzyków młodszej generacji. Billy Cobham – król perkusji spod znaku fusion będzie pierwszą z jazzowych gwiazd, które zawitają w tym roku do Krakowa.

Cobham urodził się w Panamie. I choć we wczesnym dzieciństwie jego rodzina przeniosła się do Nowego Jorku, latynoamerykańskie korzenie słychać w sposobie jego gry. To prawdziwy mistrz groove. Cobham zrewolucjonizował sposób gry na perkusji, w szczególności na hi-hacie. Jeszcze dziś, po czterdziestu latach płyty takie jak: The Inner Mounting Flame, Birds of Fire (Mahavishnu Orchestra) czy Spectrum i Total Eclipse (solowe) robią wrażenie.

Billy Cobham 
16 marca 2016 roku, godz. 20.00
Centrum Kongresowe ICE Kraków

Dodaj komentarz