• 2016-02-26

Zdjęcie Macieja Adamka

11 marca odbędzie się premiera filmu Zdjęcie w reżyserii Macieja Adamka. Film otrzymał nagrodę dla najlepszego debiutu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu.

 „Zdjęcie”, reż. Maciej Adamek (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Zdjęcie”, reż. Maciej Adamek (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Ukryta fotografia znaleziona przez Adama (Maciej Łagodziński), na której jego matka w ciąży obejmuje obcego mężczyznę, wzbudza w szesnastolatku podejrzenie, że jego ojciec (Andrzej Chyra) może nie być jego biologicznym rodzicem. Adam ucieka z domu, żeby poznać prawdę. Zdjęcie to historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, które wymaga nie lada odwagi. Adam nie tylko rozwiąże swoją zagadkę, ale również odnajdzie przyjaciela w osobie starszego o dwa lata Przemka (Antoni Pawlicki) oraz spotka pierwszą miłość (Karolina Gorczyca), która może tę przyjaźń zniszczyć.

Zdjęcie to film o szczególnym momencie w życiu każdego człowieka – czasie pierwszej miłości, pierwszej przyjaźni, pierwszego zetknięcia ze śmiercią, budzącej się seksualności i poczuciu przejmującej samotności. Dorosłość definiowana jest w nim przez pierwsze fascynacje i trudne rozczarowania.

W filmie wystąpili m.in. Maciej Łagodziński, Karolina Gorczyca, Andrzej Chyra, Stanisława Celińska, Antoni Pawlicki, Marek Litewka, Beata Kawka, Aleksandra Konieczna i Władysław Kowalski.

Zdjęcie
Reż. Maciej Adamek
Premiera: 11 marca 2016 roku
Bomba Film

Dodaj komentarz