• 2016-02-25

Verba Voce

28 lutego w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbędzie się koncert, podczas którego będzie można usłyszeć fragmenty najmniej znanych i popisowych dzieł mistrza opery Giuseppe Verdiego. Soliści polskich scen operowych, Łódzka Orkiestra Filmowa pod dyrekcją Piotra Piątkowskiego, zabiorą słuchaczy w świat utworów włoskiego kompozytora.

„Verba Voce” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Verba Voce” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Verba Voce jest unikalnym i pierwszym w polskiej telewizji projektem, prezentującym krótkie formy oscylujące wokół głosu ludzkiego. W każdym odcinku śpiewacy wraz z towarzyszeniem Łódzkiej Orkiestry Filmowej prezentować będą tematyczne programy, skupiające się wokół wokalu.​ ​Pojawi się więc opera, operetka, musical, rewia, kabaret, oratorium i słuchowisko radiowe, które zostanie specjalnie na potrzeby projektu wzbogacone o inscenizacje. Bardzo ważnym czynnikiem jest fakt, że odcinki realizowane będą w mało znanych,​ ​a jednocześnie niezwykle ważnych dla spuścizny narodowej miejscach, które​ ​w większości niegdyś słynęły z najwspanialszych tradycji muzycznych.

Inspiracją do powstania projektu jest pamięć o najwybitniejszych polskich śpiewakach, którzy podbijali wielkie sceny operowe świata, a także fakt,​ ​że to właśnie w Polsce miały swoje miejsce liczne prapremiery dzieł europejskich kompozytorów. Ważne jest również to, że projekt będzie spełniał rolę edukacyjną, poprzez wartkie i rzeczowe prowadzenie każdego odcinka (speaking concert). Jest on adresowany jest do każdej grupy wiekowej i swoją atrakcyjnością ma przekonać do poszerzania horyzontów.

Verba Voce
28 lutego 2016 roku, godz. 18.00
Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju

Dodaj komentarz