• 2016-02-25

Trzej Muszkieterowie

12 lutego wytwórnia Luna Music wydała płytę, która jest nagraniem musicalu Trzej Muszkieterowie, wystawionego w Teatrze Capitol.

Zespół Teatru Capitol, „Trzej Muszkieterowie” – okładka albumu (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Zespół Teatru Capitol, „Trzej Muszkieterowie” – okładka albumu (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Trzej Muszkieterowie na podstawie powieści Aleksandra Dumasa to znana fabuła w nowej musicalowej odsłonie z muzyką Krzesimira Dębskiego. Libretto i utwory Konrada Imieli i Marka Kocota zawierają wszystkie ważne wątki powieści: przyjaźń Atosa, Portosa, Aramisa i d’Artagnana, mroczną postać Milady (w którą wcieliła się Justyna Szafran – aktorka i znakomita wokalistka), intrygę kardynała Richelieu i historię słynnych spinek królowej Anny.

Wszystkie role zostały brawurowo zagrane i zaśpiewane przez aktorów Teatru Capitol. Za ich aranżację odpowiada orkiestra pod batutą Adama Skrzypka, który gra na gitarze basowej. Akcja spektaklu rozpoczyna się 20 lat po wydarzeniach opisanych w powieści, ale nie kieruje się tropami kolejnych powieści cyklu. Historię muszkieterów wywoła z przeszłości Planchet (w tej roli znakomity wokalnie Mikołaj Woubishet), dawny sługa d’Artagnana, dziś mistrz krawiecki, opowiadając przybyłemu doń młodemu klientowi o dawnych wartościach: honorze, lojalności i przyjaźni.

Trzej Muszkieterowie
12 lutego 2016 roku
Luna Music

 

Dodaj komentarz