Spotkanie i warsztaty z Michelem Kichką

27 lutego Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie zaprasza na spotkanie z Michelem Kichką, autorem powieści graficznej Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu, w której przywołuje on decydujące momenty ze swojego dzieciństwa, młodości i dorosłego życia w cieniu Shoah. Tego samego dnia odbędą się również warsztaty z artystą.

Michel Kichka, „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu”, okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michel Kichka, „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu”, okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

W rozmowie wezmą udział Maria Kobielska i Joanna Ostrowska. W czasie spotkania poruszone zostaną między innymi tematy postpamięci i pamięci dziedziczonej.

Michel Kichka – wybitny izraelski karykaturzysta i wykładowca akademicki jest synem człowieka, który w czasie wojny stracił całą najbliższą rodzinę. Ojciec Kichki po kilku latach spędzonych w obozach koncentracyjnych powrócił do ojczystej Belgii. Urodziły mu się dwie córki i dwóch synów. Jego doświadczenia wojenne były dla dzieci ciężarem, od którego próbowały się wyzwolić – każde na swój sposób. Powieść graficzna Kichki jest wyjątkowa i wzruszająca – przedstawia bowiem przeżycia człowieka w szczególny sposób doświadczonego przez historię.

Oryginalne rysunki do pierwszego francuskiego wydania komiksu były prezentowane w MOCAK-u w ramach wystawy Polska – Izrael – Niemcy. Doświadczenie Auschwitz w 2015 roku.

W ramach wydarzenia powstanie książka artystyczna o losach kolejnych pokoleń. Warsztaty odbędą się w języku angielskim. Organizatorzy zachęcają do udziału młodzież i osoby dorosłe, w tym studentów i seniorów.

Spotkanie oraz warsztaty odbędą się w języku angielskim.

Spotkanie i warsztaty z Michelem Kichką
27 lutego 2016 roku
Warsztaty: godzina 11.00
Spotkanie: godzina 16.00
Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie

Dodaj komentarz