• 2016-02-24

Hans Zimmer w Polsce!

Hans Zimmer, najwybitniejszy twórca muzyki filmowej, rozpoczyna pierwszą w swojej karierze trasę koncertową Hans Zimmer on Tour. Artysta odwiedzi również Polskę, gdzie zagra aż 3 koncerty: w Gdańsku, Łodzi i Krakowie.

Hans Zimmer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hans Zimmer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jego europejska trasa Hans Zimmer on Tour zainspirowana została wielkim sukcesem dwóch koncertów w legendarnej londyńskiej Hammersmith Apollo w 2014 roku. Były to jego pierwsze publiczne koncerty (po debiucie na Flanders International Film Festival) w ciągu całej, trwającej już kilka dekad hollywoodzkiej karierze. Koncerty były tym bardziej wyjątkowe, że towarzyszyli mu współpracujący z nim na co dzień gitarzyści – Johnny Marr i Pharell Williams.

Podobnie jak koncerty w Hammersmith, każdy występ w ramach obecnej trasy będzie wyjątkowym spektaklem audiowizualnym. Wizualizacje i światła zostały zaprojektowane przez światowej sławy Marca Brickmana. Marc jest dobrze znany fanom spektakularnych koncertów. Pracował ze wszystkimi – od Pink Floyd, przez Nine Inch Nails po Barbrę Streisand. Jest również odpowiedzialny za oświetlenie Empire State Building w Nowym Jorku. Koncerty Hansa Zimmera będą nie tylko brzmiały, jak żaden inny, ale również wyglądały, jak żaden inny.

Promotor i jednocześnie wielki przyjaciel Zimmera, Harvey Goldsmith tak mówi o zbliżającej się trasie: To będzie seria koncertów z orkiestrą, grającą muzykę filmową z filmami wyświetlanymi na ekranach. Hans zaprezentuje swoją muzykę na swój własny sposób. On sam ułożył kolejność utworów, dobrał muzyków i gości specjalnych. Tych koncertów nie można przegapić.

Podczas koncertów w Polsce Hansowi Zimmerowi towarzyszyć będzie chór, Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz zespół w składzie:

  • Mike Einziger – gitara (na co dzień członek zespołu Incubus)
  • Satnam Ramgota – instrumenty perkusyjne
  • Guthrie Govan – gitara
  • Yolanda Charles – gitara
  • Nick Glennie- Smith – instrumenty klawiszowe
  • Steve Mazzaro – instrumenty klawiszowe
  • Lebo M. – wokal
  • Miriam Blennerhassett – wokal

W ramach trasy Hans Zimmer On Tour w Polsce odbędą się 3 koncerty.

Hans Zimmer on Tour
30 kwietnia 2016 roku, Ergo Arena w Gdańsku
1 maja 2016 roku, Atlas Arena w Łodzi
3 maja 2016 roku, Tauron Arena w Krakowie

Dodaj komentarz