Księga zachwytów Filipa Springera

Filip Springer, autor bestsellerowych książek MiedziankaWanna z kolumnadą czy 13 pięter, tym razem przygotował przewodnik po tym, co w Polsce piękne, znaczące, koszmarne, monumentalne i widowiskowe.

Filip Springer, „Księga zachwytów” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Filip Springer, „Księga zachwytów” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Filip Springer przejechał całą Polskę a teraz my, podążając jego śladem, możemy spojrzeć na nowo na gmachy, które zachwycają lub straszą. Ale ta książka jest czymś więcej niż przewodnikiem po polskiej architekturze ponad stu ostatnich lat. To również opowieść o polskiej historii, historii polskiego gustu, myślenia o przestrzeni, o tym, co ładne, i tym, co użyteczne, historii zapisanej w kamieniu, szkle, betonie i aluminium.

Filip Springer (ur. 1982) – fotograf, jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych reporterów swojego pokolenia. Już jego debiutancka książka Miedzianka. Historia znikania znalazła się w finale Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki 2011 oraz Nagrody Literackiej Nike 2012. Oprócz Miedzianki opublikował do tej pory: Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-uWanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeniZaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach oraz 13 pięter.

Filip Springer, Księga zachwytów
Premiera: 17 marca 2016 roku
Wydawnictwo Agora SA

Dodaj komentarz