• 2016-02-20

Denial – nowy film z Rachel Weisz nakręcony w Krakowie!

W Krakowie dobiegła końca realizacja zdjęć do dramatu Denial, w którym role główne grają Rachel Weisz oraz Tom Wilkinson.

„Denial”, reż. Mick Jackson – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

„Denial”, reż. Mick Jackson – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

Powstający film, oparty na prawdziwej historii, jest trzymającym w napięciu dramatem sądowym, ze scenariuszem napisanym przez nominowanego do Oscara Davida Hare’a, laureata nagrody BAFTA. Przedstawia postać prof. Deborah Lipstadt oraz proces sądowy, w którym musiała bronić się przed zarzutem pomówienia po nazwaniu brytyjskiego historyka, Davida Irvinga, kłamcą oświęcimskim.

Główną bohaterkę gra zdobywczyni Oscara Rachel Weisz. Jej postać staje przed sądem w Wielkiej Brytanii, gdzie musi zmierzyć się z zupełnie obcym i zagmatwanym systemem prawnym. Jej obrońcę, Richarda Ramptona, gra dwukrotnie nominowany do Oscara Tom Wilkinson. Postać Davida Irvinga, brytyjskiego historyka-rewizjonisty, który pozwał Lipstadt za pomówienie, odgrywa Timothy Spall, a Andrew Scott gra rolę słynnego prawnika, Anthony’ego Juliusa.

Reżyserem filmu jest Mick Jackson z Wielkiej Brytanii (Bodyguard, Temple Grandin), a producentami są Gary Foster oraz Russ Krasnoff (Krasnoff/Foster Entertainment), wraz z Shoebox Films oraz Participant Media (Most szpiegów, Służące, Lincoln).

Produkcja filmu rozpoczęła się w grudniu, a zdjęcia były realizowane w trzech lokalizacjach – w Polsce, Londynie oraz Atlancie. Ostatnie ujęcie zostało nakręcone w nocy 31 stycznia w jednej z krakowskich restauracji położonych przy Rynku Głównym.

Producenci Gary Foster oraz Russ Krasnoff stwierdzili, że zarówno dla obsady, jak i dla ekipy filmowej zdjęcia w Krakowie były szczególnym doświadczeniem:

Cieszymy się, że mogliśmy pracować ze światowej klasy filmowcami z Wielkiej Brytanii oraz z Polski. Pragniemy serdecznie podziękować Krakow Film Commission za wsparcie produkcji, teraz nie możemy się już doczekać udanych zdjęć.

Polskim partnerem producentów była Marta Habior z No Sugar Films, odpowiedzialna za produkcję filmu na terenie kraju. Zdjęcia w Krakowie powstały przy współpracy z Kraków Film Commission.

Denial
Reżyser: Mick Jackson
Premiera: 2016 rok

Dodaj komentarz