Rozpoczyna się V Literacki Debiut Roku

Dziś rozpoczyna się nabór tekstów do V edycji konkursu Literacki Debiut Roku, organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.

Agnieszka Opolska, zwyciężczyni IV edycji konkursu Literacki Debiut Roku (źródło: materiały prasowe)

Agnieszka Opolska, zwyciężczyni IV edycji konkursu Literacki Debiut Roku (źródło: materiały prasowe)

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 22 kwietnia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31 lipca. Na zwycięzców czekają nagrody:

  • I miejsce – 5000 złotych, tytuł „Literacki Debiut Roku”, dyplom, opublikowanie zwycięskiego utworu drukiem, jego dystrybucja oraz promocja przez Wydawnictwo Novae Res oraz patronów i partnerów Konkursu, zestaw 10 egzemplarzy książek
  • II miejsce – dyplom, tygodniowy pobyt w SPA, zestaw książek
  • III miejsce – dyplom, weekendowy pobyt w SPA, zestaw książek

W zeszłej edycji konkursu zwyciężyła powieść Agnieszki Opolskiej pt. Anna May. Książka miała premierę na 19. Targach Książki w Krakowie, gdzie jej fragmenty publicznie odczytała aktorka Anna Dymna.

Literacki Debiut Roku jest inicjatywą, dzięki której odnajdujemy i promujemy utalentowanych rodzimych debiutantów, których twórczość ma za zadanie odświeżyć polski rynek literacki – wyjaśnia Wojciech Gustowski, przewodniczący Kapituły konkursu.

Jak co roku uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Tradycją już stało się, że fragmenty zwycięskiego utworu w trakcie tej uroczystości czyta znany aktor. W poprzednich edycjach byli to Szymon Sędrowski, Katarzyna Figura oraz Ewa Kasprzyk.

Premiera zwycięskiej powieści będzie miała miejsce w trakcie jubileuszowych 20. Targów Książki w Krakowie.

V Literacki Debiut Roku
Terminy przesyłania zgłoszeń: od 19 lutego do 22 kwietnia 2016 roku
Ogłoszenie wyników: 31 lipca 2016 roku
Wydawnictwo Novae Res

Dodaj komentarz