• 2016-02-18

Dobrze, że jesteś w Wałbrzyskich lalkach

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza 20 lutego na prapremierę spektaklu Dobrze, że jesteś w reżyserii Joanny Gerigk. Najbliższe pokazy popremierowe odbędą się 21 lutego, 20 marca oraz 3 kwietnia.

„Dobrze, że jesteś”, reż. Joanna Gerigk, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Dobrze, że jesteś”, reż. Joanna Gerigk, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dobrze, że jesteś to opowieść o przyjaźni wystawianej na próby, a przede wszystkim o mądrości ukrytej w wieku dojrzałym.

Dwaj sprzedawcy kłócą się, nie zgadzają ze sobą, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo są sobie potrzebni. Jeden z nich wymyśla historię o starym, porzuconym w lesie psie Burku i osamotnionym, pozbawionym celu, wyczekującym śmierci niedźwiedziu Zygmuncie. Spotkanie i towarzystwo Burka, jego poczucie humoru i mądrość przywracają niedźwiedziowi sprawność oraz utracony sens życia, a innym zwierzętom – pomagają w rozwiązaniu najtrudniejszych problemów. Właściciel psa też zrozumie, że stary, wierny przyjaciel jest lepszy od każdego nowego.

Spektakl został zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu oraz form improwizowanych, co oznacza, że wszystkie rzeczy, które przynoszą ze sobą sprzedawcy, grają i zostają wykorzystane do opowiedzenia historii.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Gerigk
Scenografia: Michał Dracz
Muzyka: Sebastian Ładyżyński
Obsada: Kamil Król, Paweł Pawlik

Dobrze, że jesteś
Premiera: 20 lutego 2016 roku
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Dodaj komentarz