• 2016-02-18

Brave Festival 2016 poświęcony Wykluczonym

Wrocławski Brave Festival – przeciw wypędzeniom z kultury w tym roku odbędzie się w dniach 1–16 lipca. Dwunasta już edycja tego kulturowego wydarzenia poświęcona będzie tematowi wykluczenia.

„Brave Festival – przeciw wypędzeniom z kultury”, fot. Zhong Lin (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Brave Festival – przeciw wypędzeniom z kultury”, fot. Zhong Lin (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dwunasta edycja Brave Festival to edycja znacząca i miejmy nadzieję symboliczna. Dlaczego tak sądzę? Gdyż jest to chyba edycja najbardziej ze wszystkich dotychczasowych właśnie o wypędzeniach. Dzisiejszy świat jest planszą, na której setki tysięcy ludzi migruje, ucieka, przemieszcza sie, szuka nadziei, ocalenia. Zdecydowaliśmy się mówić nie tylko o emigrantach, gdyż to zbyt świeże, wciąż rozgrywające sie na naszych oczach tu i teraz. Zdecydowaliśmy się mówić w szerszym kontekście o ludziach, którzy od zawsze byli w swoich i obcych społecznościach odmienni, inni, a przez to byli stygmatyzowani i piętnowani. Tegoroczna edycja to kilkanaście zjawisk z całego świata ukazujących ludzi, których codzienność z rożnych przyczyn jest bardzo trudna i skomplikowana. Pokazujemy ludzi, którzy przy pomocy sztuki postanowili odmienić swoje wykluczenie  mówi Grzegorz Bral, dyrektor artystyczny Brave Festival.

W tegorocznym programie pojawią się koncerty, spektakle, dyskusje, spotkania z artystami, warsztaty i wystawy, a także pokazy filmowe. Oprócz wydarzeń artystycznych nie zabraknie działań ekologicznych i edukacyjnych. Zadaniem tego festiwalu jest uczyć o odrębności i różnorodności, pobudzać pewne mechanizmy.

Organizatorem i inicjatorem Brave Festival jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Przychody ze sprzedaży biletów jak co roku zostaną w całości przekazane na działalność międzynarodowej organizacji charytatywnej ROKPA, która pomaga przede wszystkim dzieciom w Tybecie.

Brave Festival – przeciw wypędzeniom z kultury
Od 1 do 16 lipca 2016 roku
Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła, Wrocław

Dodaj komentarz