So much beauty

Wystawa So much beauty, na której swoje prace zaprezentuje Aleksander Ryszka, rozpocznie się 18 lutego w Wizytującej Galerii w Warszawie. Pokaz powstał we współpracy z Fundacją Supermarket Sztuki.

Aleksander Ryszka, „So much beauty” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksander Ryszka, „So much beauty” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Aleksandra Ryszki skupia się na refleksji nad upływem czasu, który rozmywa kontury przeszłych zdarzeń, pozostawiając jedynie ślady w postaci zarejestrowanych widoków, sylwetek i słów znikających pod naporem rzeczywistości.

Ekspozycję tworzą obrazy o dużych rozmiarach utrzymane w białej kolorystyce z ledwo czytelnymi, rozlewającymi się literami  oraz mniejsze płótna o stonowanych barwach przedstawiające postaci, pejzaże, fragmenty  architektury.

Charakterystycznymi motywami w malarstwie Ryszki są słowa, hasła, sentencje, które czerpie z tekstów pop-kultury takich jak utwory muzyczne, filmy, napisy w przestrzeni miejskiej. Wraz z motywami z prywatnej historii – własnego dzieciństwa i dzieciństwa córki, składają się na uniwersum doświadczenia człowieka zanurzonego w nieustannie aktualizującej się teraźniejszości. Z upływem czasu blakną kolejne doświadczenia, przeżycia, uczucia, lęki, pragnienia, radości i smutki, aż do kresu życia.

Fragment tekstu Agnieszki Żechowskiej

Aleksander Ryszka, So much beauty
Od 18 lutego do 19 marca 2016 roku
Wernisaż: 18 lutego 2016 roku, godzina 19.00
Wystawa zorganizowana we współpracy z Fundacją Supermarket Sztuki
Warszawa

Dodaj komentarz